COŞKUN GÜVEN'İN 19 MAYIS MESAJI

Coşkun Güven,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103.yılı dolayısıyla yayımladı

Güncel 18.05.2022, 23:56 18.05.2022, 17:34
79
COŞKUN GÜVEN'İN 19 MAYIS MESAJI
banner131
banner36

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103.yılı dolayısıyla yayımladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven mesajda şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili Gençler; 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak ülkemize ve bağımsızlığımıza göz diken, Türk Milletini yok etmek isteyen işgalci hainlere karşı milli mücadelemizi fiilen başlattığı, milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanışı, aziz milletimizin yeniden diriliş günüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması, bayrağımızın özgürce dalgalandığı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.  19 Mayıs 1919’un yıldönümünü kutladığımız bugünde ve gelecekte de gençlerimiz;  dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi, milletimizin sahip olduğu en büyük zenginliktir. Gençlerimize güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle ve özveriyle çalışacaklarına inanıyoruz.

Gençlerden ülkemizin beklentileri yüksektir, geleceğimiz olan gençlerimizin iyi yetişmesi, eğitim ve öğretim seviyelerinin yükselmesi, sportif ve sosyal alanlarda aktif olmaları için üzerimize düşen görevleri yapmanın gayreti içerisindeyiz. 

Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir.  Ülkemiz gençlerin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle yad ediyor, geleceğimizin umudu olan gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”

Yorumlar (0)
banner11
banner12
30
açık
banner125
banner18
banner74