CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSTAFA AKAY

"KARABÜK'Ü BİZ KURDUK, BİZ KURTARACAĞIZ"  

Güncel 16.04.2015, 11:31 16.04.2015, 11:31
25
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSTAFA  AKAY
banner36

"KARABÜK'Ü BİZ KURDUK, BİZ KURTARACAĞIZ"


 

200460_1720093114733_137821_nCHP Milletvekili Adayı Mustafa Akay, yaptığı açıklamada "Karabük'ü biz kurduk, biz kurtaracağız" dedi.

CHP Milletvekili Adayı Mustafa Akay, 30 Mart günü saat 10.00'dan itibaren alana indiğini ve hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını belirterek, "Görüyoruz ki, Karabük her alanda yerlerde sürünüyor. Karabük'ü biz kurduk, kurtarmak da bize düşecek" şeklinde konuştu.

CHP Milletvekili Adayı Mustafa Akay, Karabük'le ilgili bilen bilmeyen herkesin bir şeyler söylediğini, yaratılan algı politikası ile genç kuşakların yanıltıldığını ileri sürerek; " Bugün Karabük denilen bir kent varsa, bu CHP'nin eseridir. Karabük'te ne yapılmışsa, altında CHP'nin imzası vardır. Bugün Karabük, ne yazık ki, yönetilemez hale gelmiştir. 13 yıldır tek başına çok güçlü bir şekilde iktidar olan parti Karabük'e hiç bir şey vermediği gibi, sorunları katmerleştirmiştir. Karabük'te insanlara ekmek veren CHP'ye utanmadan dil uzatanlar, bugün yaşanan kepazelikleri görmezden gelmektedirler.

Fabrikalar yapan fabrika olan Demir Çelik'i CHP kurmuştur. Küresel sermayenin isteğiyle kapatılmak istenen Demir Çelik'in yaşam kaynağı bulmasına CHP neden olmuştur. Bir liraya yöre halkına veren Demir Çelik'in bacasının tütmesi rahmetli Ecevit'in sayesindedir. Üniversitenin temelindeki harç CHP'nindir. Karabük'ü CHP ilçe yapmış, yine CHP'nin hükümet ortağı olduğu bir dönemde Karabük il yapılmıştır. Beş yıldan beri tamirini yapamadıkları Zonguldak-Karabük-Ankara demiryolu CHP tarafından açılmıştır. Hastaneler CHP döneminde halkın hizmetine sunulmuştur. Karayollarının planlanması, Ankara ve İstanbul'a ulaşımın sağlanması CHP'nin sayesinde olmuştur. Okulların açılması, CHP'nin çağdaş eğitim politikası ile gerçekleştirilmiştir Sanayi Siteleri, organize sanayi sitesi CHP'nin planlamaları sonucudur. Orman İşletmeleri CHP'nin kalkınma hamlesinin eseridir. Kooperatifleşme CHP'nin izlediği politikalar sonrası gelişmiştir.. Kısacası, Karabük'te ne varsa, CHP'nin eseridir.

Tek başına güçlü bir sayıyla iktidar olan partinin elbette yaptığı işler de vardır. Bu işler de rutin işlerdir. Ama, hiç bir sorun kökten çözülmemiştir. Bunlar işbaşına geldiklerinde üç olan milletvekili sayısının ikiye düşmesi Karabük'ün nasıl gerilediğinin en bariz göstergesidir. Karabük'te sağlıkta yaşanan rezalet insanlarımızı çileden çıkarmaktadır. Beş yıldan beri demiryolu ile yolcu taşımacılığı yapılmaması, dar gelirli vatandaşımızı daha da zora sokmaktadır. İşsizlik almış başını gitmiştir. Taşeron işçilik denilen kölelik düzeni zirve yapmıştır. Kardemir, üç ailenin elinde ekmeğinin peşinde olanlar kapının önündedir. Esnaf inim inlemekte, emekli zor geçinmektedir. Orman köylüsü, nakliyatçı perişandır. Kısacası, Karabük'te artık CHP zamanı gelmiştir. Bizler, bu bilinçle saniyeyi bile değerlendirip, halkımızla kucaklaşıyoruz.

Karabük'ü biz kurduk, biz kurtaracağız" şeklinde görüşlerini açıkladı.
Yorumlar (0)
19
açık
banner17
banner18
banner39
banner74