CHP KARABÜK'ÜN SORUNLARINI HATIRLATTI

- CHP KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI SERKAN ADABAŞ, KARABÜK’TE ÖNCELİKLİ OLARAK TESPİT ETTİKLERİ SORUNLARIN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMADIĞINI S

banner73
Güncel 14.01.2013, 19:15 14.01.2013, 19:15
30
CHP KARABÜK'ÜN SORUNLARINI HATIRLATTI
banner36
- CHP KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI SERKAN ADABAŞ, KARABÜK’TE ÖNCELİKLİ OLARAK TESPİT ETTİKLERİ SORUNLARIN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMADIĞINI SÖYLEDİ.

 

chp-mrkz-ilce-srkn

CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş, Karabük’te öncelikli olarak tespit ettikleri sorunların çözüme kavuşturulmadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş, Karabük’ün öncelikli olarak çözüm bekleyen sorunlarını yetkililere ilettiklerini ve ilgili makamlara ilettiklerini belirterek, buna rağmen halen daha çözüme kavuşturulmadığını kaydetti.

Parti İl binasında parti yöneticileriyle birlikte basın açıklaması yapan Adabaş açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“CHP olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde tespit ettiğimiz, Karabük’ün temel sorunlarını gerek basın yolu ile gerekse ilgili makamlara iletiyoruz. İlimizde tespit ettiğimiz öncelikli sorunlar halihazırda çözüme kavuşturulmayıp kamuoyu ve Karabüklüler gereksiz gündemlerle meşgul edilmektedir.
Sorunların üzerine adete bir örtü çekilerek, gereksiz işlerle süslenerek, halkın gözü boyanmaktadır. Yerel yönetimlerin basın üzerinden yapmış oldukları sulu ve çamaşır sulu tartışmalar bunun en güzel örneğidir.

Esnafa uygulanan su zammında da görüleceği gibi çıkan zam kararı AK Parti’nin çoğunluğuna sahip olduğu belediye encümen üyelerinin içinde olduğu bir zam kararıdır. Bu konuda serzenişte bulunmak kamu oyunu yanıltmaktan başka bir şey değildir.

Yine Karabük’ün milletvekili Mehmet Ali Şahin’in yatırımlar için belediyeden arsa talep etmesi ve belediyenin de arsa üretilmesinin maliyetli olduğu cevabında ki çelişki, Karabük’ün sorunlarına çözüm bulma noktasında yerel yönetimlerin ve yürütmenin durumunu ortaya açıkça koymaktadır.

Hali hazırda ilimize ait tespit ettiğimiz sorunlardan; hükümetin sunduğu teşvikten ilimizin faydalanamayışı, belirli dönemlerdeki göç ve çevre illere göre Karabük’te işsizliğin fazla olması, özellikle 20-24 yaş arası genç nüfusun istihdam edilemeyiş sebepleri, ilimizde kadın iş gücü konusunda yerel yönetimlerin kadın işgücü geliştirme programları geliştirilmesi, Karabük Üniversitesi’ne kayıt yaptıran öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi, genç ve binlerce öğrenciyi barındıran ilimizde kültür sanat ve spor etkinliklerinin teşviki yeni tesis ve programlara ihtiyacın olması, kent ekonomisi açısından turizmin önemli olduğu ilimizde, alt yapı eksikleri ve bölgedeki mevcut doğal imkanlarında turizme kazandırılması, ilimizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının hava kirliliği oluşturması, meydana gelen kirlilik sebebiyle öncelikle çocuklarda akut bronşit, kalp ve akciğer hastalıklarına sebep olması, Kardemir A.Ş. cüruf sahasının AB raporlarında da tespit edilerek üzerinin uygun bir şekilde kapatılması, Karabük asit köyünde bulunan şehir çöp depolama tesisinin bölgedeki halkın sağlığında ciddi tehlikeler yaratmasına karşın 10 yılı aşkın süredir çare olarak projelendirilen katı atık bertaraf tesisinin halen tamamlanmayışının heyelan bölgesinde yapılmasının sebepleri, başlıklarındaki sorunlara hali hazırda çözüm bulunamamıştır.”

 
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74