CEYLAN'DAN İLK AÇIKLAMA

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK BELİRLENEN MEHMET CEYLAN İLK AÇIKLAMASINI KARABÜK NET HABER’E YAPTI

banner73
Güncel 28.11.2013, 14:25 28.11.2013, 14:25
11
CEYLAN'DAN İLK AÇIKLAMA
banner36

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK BELİRLENEN MEHMET CEYLAN İLK AÇIKLAMASINI KARABÜK NET HABER’E YAPTI


 

ceylandan-ilk-aciklama

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı olarak kesinleşen Mehmet Ceylan, Ankara’da son hazırlıklarını yaptığını ifade etti.

Ceylan, Karabük Net Haber’e “Yarın (Cuma) 15 ilin adayları açıklanacak. Bu açıklama yapılmadan her hangi bir beyanat vermem şimdilik olmaz diye düşünüyorum. Yarın adaylığım resmen açıklandıktan sonra ilk beyanatımı verebilirim. Cumartesi günü de Karabük’e geleceğim. Allah neyi hayırlı görüyorsa, onu nasip eylesin cümlemize” diye konuştu.

KARABÜK NET HABER 8 AY ÖNCE YAZMIŞTI

Karabük Net Haber olarak yaklaşık 8 ay önce “AK Partinin Karabük Belediye Başkan Adaylığında Sürpriz İsim Mehmet Ceylan mı?” diye haber yapmıştık.

İşte 2 Nisan 2013 tarihinde yaptığımız haberin linki “AK PARTİ’NİN KARABÜK’TE SÜRPRİZ ADAYI MEHMET CEYLAN MI?”

MEHMET CEYLAN KİM?
1958 yılı, Safranbolu doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Safranbolu ve Karabük'te tamamlamıştır.

Konya D.M.M. Akademisi'nden (Selçuk Üniversitesi) bölüm birincisi olarak mezun olduğu Makine Mühendisliği eğitimini müteakiben, aynı daldaki Yüksek Lisans derecesini ise İstanbul D.M.M. Akademisi'nde (Yıldız Teknik Üniversitesi) tamamlamıştır.

Bir süre Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde Asistanlık ve Öğretim Görevliliği yapmasının ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nu bitirmiş ve bu üniversitede araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmiştir.

1986 yılında, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı'na Uzman Yardımcısı olarak naklen atanmıştır. Kariyer çalışması kapsamında ABD'nin Western Illinois Üniversitesi'nde Ekonomi alanında lisansüstü eğitimi ve bilahare tamamladığı uzmanlık tezi ile DPT'de Planlama Uzmanlığına atanmıştır.

18 Nisan 1999 Yerel seçimleriyle siyaset hayatına atılmış, bir dönem Safranbolu Belediye Başkanı olarak hizmet vermiştir. 3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde, iki kez Karabük Mülletvekili seçilerek TBMM'de görev yapmıştır. 22. Dönem Milletvekilliği süresinde sırasıyla; Plan ve Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri ile Türkiye - AB Karma Parlemento Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 23. Dönem Milletvekilliği süresinde ise Dışişleri Komisyonu Başkan Vekilliği ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliği görevlerini yürütmüştür. TBMM'deki temsil süresince kuruluşunu gerçekleştirdiği, Türkiye - Suudi Arabistan Dostluk Grubu'nun 8 yıl süreyle başkanlığını üstlenmiştir.

Son olarak 2012 Genel Seçimlerinde aday olmayan Ceylan, Kalkınma Bakan Yardımcılığı görevine atanmış ve halen o görevi yürütmekte.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ceylan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 
Yorumlar (0)
2
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39