CEYLAN'DAN ÇÖP TOPLAMA TESİSİ MÜJDESİ

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN’IN TALİMATI İLE KARABÜK İLİ KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR.

Güncel 23.08.2016, 15:03 23.08.2016, 15:03
8
CEYLAN'DAN ÇÖP TOPLAMA TESİSİ MÜJDESİ
banner36
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN’IN TALİMATI İLE KARABÜK İLİ KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR.

CEYLA

Karabük, Safranbolu, Yenice, Eskipazar, Eflani, Ovacık İlçe Belediyeleri ile Yortanpazarı, Ovacuma Belde Belediyelerinden oluşan ve Karabük İli Çevre Hizmetleri Birliği (KARÇEV) tarafından yapılması planlanan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin inşaat yapım işi uzun süredir bitirilemedi.

Proje yatırımı devam ederken, sahada yaşanan heyelan ve yüklenici tarafından projeye yapılan itirazlar sonucu düzenli depolama sahası inşaatı geçtiğimiz aylarda durmuştu. Konu ayrıca yargıya taşınmış ve çözümsüzlük süreci devam ediyordu.

Bununla birlikte, Karabük ilinin katı atık düzenli depolama sorununun bir an önce çözülerek, mevzuata uygun bir sahanın oluşturulması için Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın talimatı üzerine konu üzerinde çalışmalar yoğunlaştırmış ve öncelikle inşaatı durdurulan alanda mühendislik çözümleri ile sahanın yapımına devam edilip edilmeyeceği üzerine çalışmalar başlatıldı.

Konu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları ile Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğünden oluşan ekipler tarafından geçtiğimiz günlerde sahada teknik incelemeler yapıldı.

Karabük Bölgesinin önemli siyaset ve devlet adamı olan Bakan Yardımcısı Ceylan “Ülkenin birçok yerinde vahşi cop-toplama-tesisiçöp depolama sistemi bitirildi. Karabük bu işi bir türlü çözümleyemedi ve insan ister istemez üzülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak bu konuyu çok önemsiyor ve bizzat takip ediyorum.

Uzman ekiplerce hazırlanacak rapor doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilecek olup, Karabük ilimize yakışır mevzuata uygun katı atık düzenli depolama tesisi en kısa sürede hayata geçirilecektir.” diye konuştu.
Yorumlar (0)
kar yağışlı
banner23
banner17
banner18
banner39