CEYLAN 'NE YAPTI, DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM'

Güncel 07.02.2014, 17:45 07.02.2014, 17:45
16
CEYLAN 'NE YAPTI, DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM'
banner36

ceylan-kapullu-ana-foto


AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET CEYLAN, KAPULLU MAHALLESİ SEÇİM BÜROSU AÇILIŞINDA “MEHMET CEYLAN NE YAPTI DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM”


 AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, Merkez İlçe Başkanı Kemal Karadeniz, Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Şahin, İl, Merkez İlçe Teşkilatı ve çok sayıda partilinin katılımıyla Kapullu Mahallesinde seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Partisinin, Kapullu Mahallesinde seçim bürosu açılışına katılan ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan açılışa katılan kalabalık guruba bir konuşma yaptı.

Ceylan yaptığı konuşmada "Karabük'ün neye ihtiyacı varsa Hükümetimiz tarafından giderildi. Hiç kimse çıkıp da şunu diyemez, ‘Hükümet tarafından şu yapılması gerekiyordu da siz yapmadınız.’ Alnını karışlarım onun. Bunlar bizim yaptıklarımız. İnanın samimiyetle söylüyorum" dedi.

10 yıllık İktidarları döneminde AK Parti olarak ülkeye, millete hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Ceylan konuşmasına şöyle devam etti;

"10 yıllık iktidarımız döneminde ülkeye birçok yatırımın yapılmasını hep birlikte gerçekleştirdik. Başbakanımız, Genel Başkanımız liderliğinde ekonomide, sağılıkta, eğitimde birçok hizmette devrim niteliğinde işler yapıldı. Bu anlamda Karabük'te de böyle. Karabük'te 10 yıllık bir süreç içerisinde Hükümetimiz tarafından yapılması gereken ne varsa gerçekleştirildi. Her ne kadar birileri bizi eleştiriyor olsa da, işte 10 yıllık iktidarları döneminde ne yaptılar. ‘Mehmet Ceylan ne yaptı, 2 dönem Milletvekilliği yaptı bu süreçte ne yaptı?’ diye kara propaganda yapılıyor. Tabi ki Karabük halkı bunu görüyor ve biliyor. 10 yıl önce KARDEMİR'in hali nasıldı şimdi ne durumda, en büyük iş kapımız aş kapımız. 10 yıl önce batmak üzereydi, şimdi yatırım üzerine yatırım yapan bir durumda. Çok şükür Hükümetimiz KARDEMİR'e sahip çıktı ve KARDEMİR bugünlere geldi. O gün belki 3 bin olan işçi sayısı, bugün yüklenici de çalışan işçi sayısı ile birlikte 6 bin 500' e yükselmiş durumda. Yine o günlerde belki 300 bin tona düşmüş olan ceylan-kapullu-1üretim kapasitesi, bugünlerde 1 milyon 800 bin tona çıkmış durumda. Bu yıl içinde beşinci yüksek fırının faaliyete geçmesiyle üretim kapasitesi 3 milyon tona çıkıyor. Bu AK Parti sayesinde oldu. Şehrimizde KARDEMİR kadar değerli olan üniversitemizi kurduk. Üniversitenin kanunda da milletvekili olarak benimde imzam var. 10 yıl önce bin öğrencisi olan üniversitenin şuanda 32 bin öğrencisi bulunmakta. 3, 4 yıl içinde de bu sayı 60 bine çıkacak. Bunların hepsi AK Parti sayesinde olmuştur. Karabük'ün 10 yıl önce kimse doğalgazını düşünemezdi. 320 km den doğalgazı getirdik. Karabük'ün su sorunu vardı, 35 km den su getirdik. Suyu kireçli dediler çok modern arıtma tesisi yaptık. Hastaneleri yıpranmıştı, onları yeniledik ve araştırma hastanesini kısa bir süre sonra açıyoruz. Tıp Fakültesi'ni kurduk. Araştırma Hastanesi açıldığında vatandaşlarımız Ankara'ya, İstanbul'a gitmek zorunda kalmayacak. Devlet Hastanesi'nin yanına ek bina yaptık. Ağız ve Dış Sağlığını kurduk. Kardemir Karabükspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla stadı yeniledik. Yüzme havuzunu yaptık. Organize Sanayi bölgesini doldurduk. İkinci Organize Sanayi bölgesini genişletiyoruz. Polis Eğitim Merkez'i yaptık. Zobran'da Ceza İnfaz Kurumu yaptık. Dolayısıyla Karabük'ün neye ihtiyacı varsa Hükümetimiz tarafından giderildi. Hiç kimse çıkıp da şunu diyemez; ‘Hükümet tarafından şu yapılması gerekiyordu da siz yapmadınız’ diyemez. Alnını karışlarım onun. Bunlar bizim yaptıklarımız. İnanın samimiyetle söylüyorum. Bu eserlerin Karabük'e kazandırılmasında çok büyük emeklerim var. Gece gündüz milletvekilliği dönemimde gayret ettim. Çok şükür bu eserleri Karabük'e sizlerle birlikte kazandırdık."

ceylan-kapullu-2Kapullu'ya Doğalgaz Sözü
Kapullu'ya doğalgazı getireceklerini ifade eden Ceylan "Doğalgazdan Kapullu mahallemiz nimetlenemedi ama benim başkanlığım dönemimde inşallah Kapullu'ya doğalgazı getireceğiz. O da bize nasip olacaktır inşallah. Kapullu mahallemizin eksiklerini biliyorum. Burayı destekleyeceğiz ve Kapullu'yu yeniden geliştireceğiz. 6 yıl olmuş burada 18. madde uygulanmamış. İmar düzenlemesi nedeniylede yapılmamış ve doğalgazdan da yararlanamamış. Ben size söz veriyorum. Allah nasip ederse 30 Mart'tan sonra bu yıl içinde doğalgazınız Kapullu'ya gelecektir. 18. madde konusunda da sizlerle işbirliği içinde olacağız ve en kısa zamanda da imar sorunlarınızı en kısa zamanda çözeceğiz. Afet evlerinden Medikar Hastanesi'ne uzanan bir yol talebi var. Haklı bir yol talebi. İnşallah Kapullu'nun bu yolunu da inşallah açmak bize nasip olacaktır. Buradaki gölet konusunda sizlere mahcubuz ama yetkililer ile görüştüm onu da en kısa zamanda çözeceğiz" diye konuştu.

Ceylan, son olarak açılan seçim bürosunun partililere ve mahallelilere hayırlı olmasını dileyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.
Yorumlar (0)
8
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74