ÇAKIR, "19 MAYIS BAYRAMI,  ÜLKENİN KURTULUŞUNUN İŞARET FİŞEĞİDİR"

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yyaımladı.

banner108
Güncel 18.05.2021, 15:36
72
ÇAKIR, "19 MAYIS BAYRAMI,  ÜLKENİN KURTULUŞUNUN İŞARET FİŞEĞİDİR"
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yyaımladı.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere emanet etmek üzere Cumhuriyet düşüyle çıktığı yürüyüşün, 19 Mayıs 1919'un 102. yıl dönümüne erişildiğini hatırlatarak,  16 Mayıs 1919'da Samsun'a doğru yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk'ün, ardından gelen idam fermanını halkın vicdanına sığınarak yırtıp attığını, bağımsızlık için ölümü dahi göze aldığını vurguladı.

Çakır, mesajında; "Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs, emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 102 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır. Kovid-19 salgın hastalığının yaşandığı bugünlerde, sağlık sorunlarının yanı sıra saray iktidarının neden olduğu ekonomik buhran ile de karşı karşıyayız. Ancak unutmayın ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir” dedi.

“Ne yazık ki çeteler, mafyalar konuşuluyor, ne yazık ki Esnafın sıkıntıları geçiştiriliyor, İşçi-Memur darda Emekli can çekişiyor, İş İnsanları üretim yapamıyor ve Ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor ve İktidar sandıktan kaçıyor.”  diyen Çakır mesajını şöyle tamamladı;

“ Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla bu ülkenin evlatlarının hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin... Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimize, geleceğimizi de emanet etmiştir. Gençlerimizin de bu inançla hareket etmesi, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkemizden taviz vermeden, ülkemizin yarınlarını inşa etmesi gerekir."

 

Yorumlar (0)
banner11
12
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74