BURSALI İŞADAMI, PARALARI ÇALINAN YAŞLI ÇİFTİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞLARINA GELEN OLAY NEDENİYLE KENDİLERİNE GÖNDERİLEN PARAYI ÖNCE ALMAK İSTEMEDİLER &nb

banner73
Güncel 10.10.2015, 14:44 10.10.2015, 14:44
20
BURSALI İŞADAMI, PARALARI ÇALINAN YAŞLI ÇİFTİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
banner36

BAŞLARINA GELEN OLAY NEDENİYLE KENDİLERİNE GÖNDERİLEN PARAYI ÖNCE ALMAK İSTEMEDİLER


 

20151010AW545445_02Karabük'te, doktor paralarının çalınması sonrası mağdur olan 86 yaşındaki Şehri ve 90 yaşındaki Mustafa Kara çiftinin yüzünü, Bursalı bir işadamı güldürdü.

Önceki gün Karabük’te meydana gelen hırsızlık sonucu bin 500 TL doktor parasını çaldıran Kara çiftinin olayını haberlerde izleyen Bursalı işadamı Mehmet Fındıkkaya, yaşlı çiftin gözyaşlarını dindirerek 2 bin TL para gönderdi.

Bursalı işadamı Mehmet Fındıkkaya, Karabük’te yaşanan hırsızlık olayı sonucu Kara çiftinin doktor parasının çalınması ve yaşadıkları olayı gözyaşları içinde anlatmasını haberlerde izledikten sonra duygulanarak İhlas Haber Ajansı muhabiri aracılığı ile yaşlı çifte 2 bin TL para gönderdi.

Kendilerine gönderilen 2 bin TL parayı almakta önce tereddüt eden 86 yaşındaki Şehri Kara, “Dün kabul ettim başıma neler geldi” diyerek parayı kabul etmek istemedi. Bunun üzerine İHA muhabiri hayırsever işadamı ile yaşlı kadını telefonla görüştürerek ikna etti. Yaşlı kadın hayırsever işadamına gözyaşları içinde teşekkür ederek, hayır duasında bulundu.

Yaşadıkları olayı hala üzerlerinden atamadığını söyleyen Mustafa Kara, eşiyle kapıda otururken yanlarına gelen bir kişinin bir bardak su istediğini söyleyerek, “'Biz parti adına yardım yapıyoruz' dedi. 200 liralık banknot çıkardı, '50 lirasının benim 50 lirasının da eşimin olduğunu' söyledi. '100 lirasını da 'geri vereceksin' dedi.

Para bütün olduğundan bozmamızı isteyerek paranın yerini öğrenmek istedi galiba. Ondan sonra biz arabanın yanında müdür var diyerek dışarı çıktık. Sonra ise geri döndüğümüz kapının kilitli olduğunu gördük. Yedek anahtarla açtık kapıyı. Baktık ki çanta yok” dedi.
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74