BİR UMUT DOĞDU

ÜÇ KULÜPTEN, SÜPER LİG'DEN DÜŞMENİN KALDIRILMASI TALEBİ    KARD

Güncel 05.06.2015, 01:57 05.06.2015, 01:57
19
BİR UMUT DOĞDU
banner36

ÜÇ KULÜPTEN, SÜPER LİG'DEN DÜŞMENİN KALDIRILMASI TALEBİ 


 

KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜBÜ BAŞKANI YOLBULAN "HER YIL YAPILAN SIRADAN LİGDE KALMA İSTEKLERİNDEN ÇOK FARKLI"


 

krbspr-umut
Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Mustafa Yolbulan, üç kulübün Spor Toto Süper Lig'den düşmenin kaldırılması talebine ilişkin, "Kümede kalma talebimiz, her yıl yapılan sıradan ligde kalma isteklerinden çok farklı" açıklamasını yaptı.

Yolbulan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Kulüpler Birliği Vakfı arasında bugün imzalanan iyi niyet protokolüne istinaden Kayseri Erciyesspor ve Balıkesirspor kulüpleriyle birlikte bu sezon Spor Toto Süper Lig'den küme düşmenin kaldırılmasını talep ettiklerini söyledi.

Her yıl ligden düşen takımların bu tür isteklerde bulunduğunu kaydeden Mustafa Yolbulan konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

“Kümede kalma talebimiz, her yıl yapılan sıradan ligde kalma isteklerinden çok farklı. Süper Lig'den bir alt lige düşen kulüplerimiz gelirlerinin yüzde 90'ını kaybetmektedir. Bu yüzden düştüğü ligde de tutunamamaktadır. İyi niyet protokolü kapsamında ele alınacak 'paraşüt ödemesi' dağıtımı söz konusu. Bu dağıtım bir sezon sonra alt lige düşen takımları da kapsıyor. Yakın gelecekte hayata geçecek bu düzenlemeden önce, gerekli bir düzenlemenin gözden kaçırıldığı dönemin son mağdurları olmak istemiyoruz. Premier Lig, La Liga gibi birçok ligin 20 takımdan oluşuyor. 2015-2016 sezonunda Süper Lig'in de 21 takımdan oluşabilecek. Bu sayede Süper Lig AŞ projesi kapsamında daha fazla maç pazarlanabilecek ve başlatılan olumlu çaba meyvelerini verdikten ve özellikle alt lige inen kulüplerin olağanüstü gelir kayıplarından dolayı maruz kaldıkları koşullar hafifletildikten sonra, sezon sonunda da 4 takımın alt lige düşürülerek daha sonraki sezonda 20 takımlı bir ligin oluşturulabileceği yönde talep ettik”

Başkan Yolbulan, söz konusu üç kulübün başkanları olarak yetkililerle konunun ele alınacağı bir toplantının gelecek hafta yapılacağını kaydetti.
Yorumlar (0)
12
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74