BİLİŞİM GÜNLERİ SONA ERDİ

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bilişim Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen ‘Bilişim Günleri’ sona erd

Güncel 18.12.2015, 16:27 18.12.2015, 16:27
14
BİLİŞİM GÜNLERİ SONA ERDİ
banner36

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bilişim Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen ‘Bilişim Günleri’ sona erdi.


 
20151218AW607992_01KBÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Minhac Çelik, özellikle Elektronik ve Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine siber güvenlik alanında iş fırsatları olduğunu göstermek olduğunu söyleyerek, “Siber güvenlik inanılmaz bir sektör. İnsanların tercih ettiklerinde sadece kişisel kariyer olarak kazanmayacakları aynı zamanda ülkemize de kazandıracakları bir sektör.

Ülkemizde gerek istihbarat alanında istihbarat kurumlarımızın gerekse askeri alanda askeri kurumlarımızın bu tür uzmanlara ihtiyacı var. Tercih edenler açısından geleceğin mesleklerinden birisi, çok parlak bir kariyer sahibi olabilirler” dedi.

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş ise, Pacman’den Googlemaps konulu konferansında, ‘Kkonumsal bilgi teknolojileri nedir?’, ‘Konumsal bilgi teknolojileri ne işe yarar?’, ‘Konumsal uygulamalar ve 3 boyutlu modelleme’ hakkında bilgi vererek örneklerle bu konulara açıklık getirdi.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39