BAŞKAN YILMAZ'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

Öz Sağlık İş Sendikası, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlediği basın açıklaması ile hekimlere yapılan zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamasını talep etti.

Güncel 10.12.2021, 15:41 10.12.2021, 16:55
286
BAŞKAN YILMAZ'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
banner36

Öz Sağlık İş Sendikası, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlediği basın açıklaması ile hekimlere yapılan zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamasını talep etti.

“BİZLERİ SAĞLIK ÇALIŞANI OLARAK GÖRMEYEN ANLAYIŞI KABUL ETMİYORUZ”

Sendika adına basın açıklamasını yapan Öz Sağlık İş Karabük Şube Başkanı Damla Yılmaz Ekemen , "'Pandeminin kahraman sağlık çalışanlarına müjdemiz var" denilerek açıklanan zam haberi ile kimlerin sağlık çalışanı olarak görülüp, kimlerin kapsam dışı tutulduğu net olarak ortaya çıkmıştır. Yapılan açıklamalarla, SAĞLIK İŞÇİSİNİN “SAĞLIK ÇALIŞANI” olarak görülmemiş olması bizleri derinden üzmüştür.

''SIKINTI ÖTEKİLEŞTİRMEDE"

Hekimlere yapılacağı ilan edilen zamlarla ilgili kimsenin bir sıkıntısı olmadığını söyleyen Ekemen  , "Sıkıntı, ötekileştirmede. Sağlık ekip işidir sözünün boşa çıkartılmasında, çalışma barışının altına dinamit yerleştirilmesinde, fedakarlığın meslek ayrımına tabi tutulmasında, sağlık işçisinin sağlık çalışanı olarak görülmemesinde, nimet külfet dengesinde işçiye sadece külfetin yazılmasındadır" ifadelerini kullandı.

Sağlık işçisini, sağlık çalışanı olarak görmeyen zihniyeti kabul etmediklerini dile getiren Başkan Ekemen , "Sağlık kurumlarının bel kemiği olan işçiler olmazsa, dünyada ilk sıralara oturan, her türlü övgüyü hak eden Türk sağlık hizmetinin çökeceği herkesin malumu olan yadsınamaz bir gerçektir" dedi.

"SAĞLIK İŞÇİSİNİN EMEĞİNİN HAKKINI İSTİYORUZ"

Hakkınız ödenmez sözünün gerçek anlamda kullanıldığını gördüklerini belirten Ekemen , " Sağlık kurumlarının bel kemiği olan sağlık işçileri olmasa, dünyada ilk sıralara oturan, her türlü övgüyü hak eden Türk sağlık hizmetinin çökeceği herkesin malumu olan yadsınamaz bir gerçektir. Pandemi koşullarında gösterilen fedakârlıktan söz edilirken; Ambulanslarla kovitli hasta taşıyan 112 personelinden, ambulans sürücülerinden, Hasta karşılama personelinden, Kovitli hastaların altını temizleyen, bakımını yapan, yemeğini yediren, yönlendirmelerini yapan, verilerini giren çalışanlardan, teknik personelinden, Sağlık işyerlerinde asayişi sağlayan güvenlik görevlilerinden, teknik işlerden sorumlu işçilerden söz etmemek, onların fedakarlığını yok saymak, ailelerinden uzakta günlerce izinsiz çalışan sağlık işçilerini “sağlık personelinden saymamak” şeklindeki bir anlayışı KABUL ETMİYORUZ. 

“ALKIŞ DEĞİL, HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

Balkonlardan alkış aldığımızda ve “Hakkınız Ödenmez” denildiğinde kendimizi VATAN NÖBETİNDE hissedecek kadar onurlanmış, gurur duymuştuk.  Ama bugün görüyor ki “HAKKINIZ ÖDENMEZ” sözü meğer gerçek anlamında kullanılmış’’ dedi.

 "AYRIMCILIK YAPILMASINA KARŞIYIZ"

Karabük Hak iş il Başkanı ve Özçelik-iş sendikası Karabük Şube başkanı Kenan Yılmaz yaptığı açıklamada ise şunları ifade etti.
‘’ Can kurtarmak için can vermekten çekinmeyen yüzbinlerce sağlık çalışanlarının fedakârlıklarının, gayretlerinin görmezden gelinmesine, üvey evlat görülmesine, yok sayılmasına karşıyız. Sağlık çalışanlarına yapılan bu ayrımcılığı kabul etmiyor bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz.’’ Dedi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-4
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74