BAŞKAN VERGİLİ EN YÜKSEK KULE ASANSÖRÜN AÇILIŞINI YAPTI

Karabük'te mahalleler arası ulaşımı sağlayan kule asansör hizmete açıldı.

banner108
Güncel 03.09.2021, 11:51 03.09.2021, 17:01
1114
BAŞKAN VERGİLİ EN YÜKSEK KULE ASANSÖRÜN AÇILIŞINI YAPTI
banner36

Karabük’te 53 metre yüksekliği ile en büyük asansör olma özelliği taşıyan kule asansör düzenlenen törenle hizmete girdi.

Karabük Belediyesi tarafından 2 milyon 300 bin TL’ye yaptırılan kule asansörünün açılışı yapıldı. Namık Kemal ve Kartaltepe Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunulan kule asansörü ile yayaların kentin yüksek kesimlerindeki mahallelere ulaşımını kolaylaştıracak. İki mahalle arasındaki 210 basamaklı merdivenin yanına yapılan 53 metre yüksekliğindeki kule asansör kentteki en yüksek asansör olma özelliği taşıyor.

Açılış öncesi konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentin en büyük kule asansörünü yaptıklarını belirterek, “Kendi rekorumuzu kırıyoruz. Karabük’ün en yüksek asansörü oldu. 4 mahalleyi hem okullar bölgesine hem de hastaneye ulaştıracak. Yürüyerek 15-20 dakikada hastaneye veya okullara ulaşılabilecek. Şu anda kendi kendimize yarışıyoruz. Yüksek olan mahallelerimizde ulaşımı hemen hemen tamamladık diyebiliriz. Köprülerle, yürüyen merdivenle, yatay ve dikey asansörle bütün yüksek mahallelerimize çıkabilecek durumdayız’” dedi.

Şu anda kentte asansör yapabilecekleri bir noktanın kalmadığını aktaran Vergili, “Şu anda 2-2.5 yıllık programımız genelde gençler üzerine olacak. Çok güzel bir elektronik ortamda spor programını ele aldık. Bu dünyada çok revaçta olan bir program. Belki de Türkiye’de ilk programlardan birisi olacak” diye konuştu.

Yorumlar (8)
Ahmet 2 hafta önce
Yanlız başkana soyleyin bi problem var. Mahallede insan kalmadı.
CEMAL ÖZTÜRK 2 hafta önce
başkan iyi yapıyor. hiç eleştirmeye gerek yok,adam işini yapıyor.baksanıza kimsenin binmeyeceği asansöre bir dünya para harcıyor sonra da rekor kırdık diyor.yazık valla harcanan paraya o parayla karabükün delik deşik olan yollarına sıfır asfalt yapılırdı,karabükte yaşayan bizlerde sayın başkanı takdir ederdik.Şu anda Karabük tam bir mezbelelik, cuma pazarı rezalet kent meydanı,kordon park içler acısı.Karabük köyr döndü sen hala kimsenin binmeyeceği asansörlere trilyonlar harca olacak işmi bu.
SAFRANBOLU 2 hafta önce
Türkiye'de kent meydanı bu kadar kötü il var mıy ki merak ediyorum. Kent meydanları insanlarla dolar taşar, cıvıl cıvıl çocuk sesleri, her yer yeşillikli, şelaleden havuzlar olur bizimki sadece beton yığını
KARABÜK78 2 hafta önce
Dolmuş durakları her yağmur ve kar da tam kepazelik bi de yeni yapıldı,her yer göl oluyor kimse haber yapmıyor ne hikmetse...
erdem yılmaz 2 hafta önce
Sayın Başkan bizim paralarımızı nüfusu az olan yerlere asansör yaparak değil de yol yaparak harcarsan memnun oluruz her yer delik deşik, şov yapmaya gerek yok.
Alpdoğan 2 hafta önce
100.yıl kapalı pazaryerinin çatısı başlangıçtan beri su akıtıyor.Nasıl teslim aldınız?Yaptırtmayı düşünmüyormusunuz sn başkan?
Karabuk 2 hafta önce
Bu sene yapılan asfalt seneye yıkılıp tekrar yapıldığı gibi bu demir yığınları da her yıl yeniden yapılmaz inşAllah.
Sebahattin ozarslan 2 hafta önce
Başkanı hizmeti elestireceginize cesaretin varsa üyesi olduğun SIYASI PARTINIDE BELIRT UYU INSANLARI GÖRMEK ISTIYORSAN M H P GIDIP YEMEKLERINI YIYECEN ÇAYINI ICECEN ONDAN SONRA YORUM YAPACAKSIN
22
açık
banner17
banner18
banner39
banner74