BAŞKAN 'BEN DE YOKUM' DEDİ

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ, KARABÜKSPOR’UN YÖNETİM BELİRLEME SÜRECİNE ARTIK KARIŞMAYACAĞINI AÇIKLA

banner73
Güncel 04.07.2013, 14:48 04.07.2013, 14:48
13
BAŞKAN 'BEN DE YOKUM' DEDİ
banner36

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ, KARABÜKSPOR’UN YÖNETİM BELİRLEME SÜRECİNE ARTIK KARIŞMAYACAĞINI AÇIKLADI


 

vergili-yokum


Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabükspor’un 22 Temmuz’da yapılacak olan ikinci olağan genel kurulunda kulüp başkanının ve yönetimin belirlenme sürecinde çekildiğini açıkladı.

Şefik Dizdar gibi bir ismi Karabükspor Kulüp başkanlığına ikna ettiğini ama siyasi ayak oyunları ile bozulduğundan bahsederek, “Bu işi bozanlar, yapsın” şeklinde bir açıklamada bulunarak “Artık ben de yokum” dedi.

Başkan Vergili’nin açıklaması aynen şöyle;
Başta cefakâr ve fedakâr Büyük Mavi Ateş taraftarı olmak üzere tüm kamuoyunun da yakından bildiği gibi Kardemir Karabükspor başkanlığı için önerdiğimiz ve yaptığımız görüşmeler neticesinde de ikna etmeyi başardığımız isim şehrimizin medar-ı iftiharlarından, başarılarıyla yalnızca ülkemizde değil tüm dünya’da göğsümüzü kabartan saygıdeğer büyüğümüz, Taha Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın ŞEFİK DİZDAR olmuştur.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Sayın ŞEFİK DİZDAR ismi başta Sayın Valimiz olmak üzere Çelik-İş Sendikası ve Kardemir Yönetim Kurulu tarafından da uygun görülmüş, varılan mutabakatın ardından da Sayın DİZDAR yönetimini oluşturma çalışmalarına başlamıştır.

Ne olduysa genel kuruldan bir önce ki gün olmuştur. Karabük ve Karabükspor için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını açıklayan ve iki gün gibi kısa bir süre içerisinde son derece ciddi çalışmalara imza atan Sayın ŞEFİK DİZDAR oynanan ayak oyunları, kişisel ve siyasi ihtiraslar ve Osmanlı Saraylarını aratmayacak entrikalar sonucu çıktığı bu güzel yolda küstürülmüş ve gece yarısı gelen telefonla da kendisine “çekil” denilmiştir.

Hiçbir siyasi ve şahsi rant gözetmeksizin yalnızca kentimizin en önemli marka ve tanıtım değeri olan KARDEMİR KARABÜKSPOR’umuzu en iyi yönetime kavuşturmak, kulübümüzü büyük taraftarımızın beklediği başarıları yakalayacak en uygun insanlara teslim etmek için çıktığımız bu yolda önümüzü tıkayanlar, bizleri siyaset yapmakla suçlayıp kapalı kapılar arkasında yazdıkları senaryoları gece yarılarında hayata geçirenler şimdi üzerlerine düşeni yapmalı, kendi yarattıkları bu buhranlı ortamı ortadan kaldırmalıdırlar. Aksi takdirde başta Büyük Mavi Ateş Taraftarı ve tarih önünde hesap vermelerinin zor olduğunu bu vesile ile ifade ediyor, takdiri büyük taraftarımıza ve saygıdeğer Karabük halkına bırakıyorum.

Cumartesi seçilen yönetim kurulunun pazartesi günü aldığı olağanüstü kongre kararıyla başlayan süreçte ne şahsımın ne de Karabük Belediyesinin hiçbiri dahil olmayacaktır.

Bu konuda ki şahsi fikrimiz; önerimiz sonucunda ismi üzerinde tüm kentin mutabık kaldığı, yalnızca camiada değil Türk Futbol Kamuoyunda büyük bir heyecan uyandıran Sayın ŞEFİK DİZDAR’ı kabul etmeyenler taşın altına ellerini koymalı, kulüp yönetimini üstlenmelidirler.

Bu vesile ile yeni oluşacak yönetim noktasında herhangi bir tasarrufumuzun olmayacağını yeniden ifade ediyor, Kardemir Karabükspor’umuza yeni sezonda başarılar diliyorum.


Rafet Vergili
Karabük Belediye Başkanı


Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74