BAŞKAN AKSOY'DAN '8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ' MESAJI

banner73
Güncel 08.03.2017, 11:49 08.03.2017, 11:49
15
BAŞKAN AKSOY'DAN '8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ' MESAJI
banner36

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeni İle Bir Mesaj Yayınlayan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Eli öpülesi tüm kadınlarımızı saygı ve hürmetle selamlıyorum” dedi.


 
Başkan Aksoy; “Kadınların toplumsal ve siyasal yaşama daha etkin şekilde katılımlarının, gelişmişliğin ve çağdaşlığın en önemli göstergelerinden biri olduğunu belirterek mesajına şöyle devam etti; “Günümüzde, milletler ve devletler kadına verdikleri değer ölçüsünde statü kazanmaktadır.

Toplumların ileri taşınması, gelişmesi ve muasır medeniyet seviyesine ulaşabilmeleri için kadının topluma dâhil şekilde yaşayabilmesi ve gerekli eğitimi alabilmesi ile mümkündür. Kadın dinimizce de oldukça büyük öneme sahiptir ki; “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” hadisi de bunu işaret etmektedir.

Günümüz dünyasında kadına verilen değer, medeniyet ölçeğinin bir aynasını oluşturmaktadır. Bizlerde Safranbolu Belediyesi olarak kadınlarımız için çeşitli çalışmalar yapmaktayız ve kadınlarımızla istişare içerisinde olarak bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki kadını baş tacı yapan milletler asla yollarından şaşmazlar.

Bu vesile ile Safranbolu’muzdaki ve tüm dünyadaki, haklarını kesinlikle ödeyemeyeceğimiz, fedakar, cefakar kadınlarımızın bu müstesna günlerini en kalbi duygularımla kutluyorum”dedi.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74