BARO'DAN MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

Türkiye Barolar Birliği ve Karabük Barosu iş birliği ile “Türk Ticaret Kanunu ve Getirilen Yenilikler” konu

Güncel 20.02.2016, 19:10 20.02.2016, 19:10
13
BARO'DAN MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ
banner36

Türkiye Barolar Birliği ve Karabük Barosu iş birliği ile “Türk Ticaret Kanunu ve Getirilen Yenilikler” konulu meslek içi eğitim semineri gerçekleştirildi.


 

20160220AW665447_01Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından yürütülen, meslek içi eğitim semineri kapsamında Karabük Adliyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Karabük İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel ve çok sayıda avukat katıldı.

“Türk Ticaret Kanunu ve Getirilen Yenilikler” konulu seminerde Avukat Ayhan Candan, Hakim Hakan Akgül, Yrd. Doç. Dr. Nurdan Orbay Ortaç, Yrd. Doç. Dr. Cafer Eminoğlu ve Arş. Gör. Emre Kalender ise konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan, Karabük Baro Başkanı Avukat Rıdvan Erdoğan, meslek içi eğitimlerin devam edeceğini söyleyerek, “Bu kapsamda da barolar birliğinin önemli görevlerinden biri olan Meslek İçi Eğitim seminerleri düzenlemeye devam edeceğiz. Türkiye Barolar Birliği İşbirliği halinde bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çalışmamız mesleğimize ve meslek taşlarımıza hizmet içindir” dedi.

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ise, "İnsan kavramı günümüzde de üstünde çok durmaya çalıştığımız bir kavram. İnsani değerler, insan hakları, insana yakışır, yakışmaz meselesi çok bulunması gereken bir nokta. Malum kainatın merkezi insan.

Ama benim ‘insan’ denildiği zaman ilk aklıma gelen ‘İnsan Hakkı - hukuku’ oluyor. Hakkı - hukuku bilen, edep ve ahlakı bilen ve buna riayet eden, bunlar olmazsa insanlık çok eksik olur. İnsanı değerlerin başında sanıyorum, hakka hukuka riayet gelir.

Bu bakımdan dolayı hukuk üstünde, hukuk hakkında ne kadar anlamak niyeti ile konuşsak, iyi niyetle konuşsak azdır. Bu hususta ilimizde böyle bir toplantının tertip edilmesi münasebetiyle baromuza teşekkür ederim" dedi.
Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39