BARO BAŞKANI RIDVAN ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ

Karabük Barosu 12. olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tek adayın yer aldığı genel kurulda mevcut başkan

Güncel 03.10.2016, 16:36 03.10.2016, 16:36
6
BARO BAŞKANI RIDVAN ERDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ
banner36

Karabük Barosu 12. olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tek adayın yer aldığı genel kurulda mevcut başkan Av. Rıdvan Erdoğan güven tazeledi.


 
20161003aw863523_01Karabük Barosu Sosyal tesislerinde yapılan genel kurulun açılışında konuşan Baro Başkanı Av. Rıdvan Erdoğan, ülkenin genel gündemi ile yargının gündemi ve avukatlık mesleğinin gündemi her zaman iç içe olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Bu bakımdan ülke gündemini, yargı gündemini ve avukatlık mesleğinin gündemini birbirinden ayrı bağımsız olarak ele almak çok olanaklı değildir. Ülke gündemindeki her olay doğrudan doğruya yargıyla bağlantılı sorunları da gündeme getirmektedir. Bunun yanında yargı gündemindeki olaylar çoğunlukla ülkenin genel gündemini de ilgilendirmektedir.

Yargıyla ilgili her sorun tabi ki avukatlık mesleğini de ilgilendirmektedir. Yönetim kurulu olarak görevde bulunduğumuz son iki yıllık dönem içinde hem ülke gündemi bakımından hem de yargının ve meslek camiamızın gündemi bakımından oldukça yoğun ve hareketli günler geçirdik ve halende geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi demokrasinin ve sivil demokratik parlamenter rejimin değerini ve kıymetini bize bir kez daha hatırlattı’ diyen Erdoğan, “Demokrasimize, demokrasi kültürüne daha çok sahip çıkmamız gerektiğini bize bir kez daha hatırlattı.

Ülke olarak içinde bulunduğumuz kaos ortamından çıkmak için daha çok demokrasiye ihtiyacımız bulunmaktadır. 15 Temmuz olayında ülke olarak hem büyük bir tehlike atlattık, hem de büyük bir sınavdan geçtik. İktidarıyla muhalefeti ile tüm sivil toplum kuruluşlarıyla Milletimiz bu darbe girişiminin karşısında durarak demokrasiden yana tavrını ortaya koydu.

Bu tavrın değerini tüm siyasi kesimlerin iyi okuması ve anlaması gerekmektedir. Bu süreçte kutuplaşmaya değil birliğe ihtiyacımız olduğu çok açıktır. Tüm siyasetçilerin ayrıştırıcı söylemlerden kaçınmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

109 delegenin oy kullandığı seçimde 85 oy alan mevcut başkan Av. Rudvan Erdoğan, yeniden güven tazeledi.
Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39