BAHADDİN GAZİ ANMA VE DEDE YAYLASI ŞENLİKLERİ YAPILDI

banner73
Güncel 29.08.2016, 13:59 29.08.2016, 13:59
17
BAHADDİN GAZİ ANMA VE DEDE YAYLASI ŞENLİKLERİ YAPILDI
banner36

29082016_dedeyaylasi_81994 yılında kutlanmaya başlanan ve bu yıl 22.’si düzenlenen Karabük'ün manevi kurucusu Bahaddin Gazi'yi anma etkinlikleri kapsamında Dede Yaylasında şenlik düzenlendi.


 
Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı ile Karabük Belediye'sinin ortaklaşa düzenlediği şenliğe Vali Mehmet Aktaş, Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı J. Albay Cihan Ulukaya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Vakıf Yöneticileri ve Üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı ve Kur-an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan şenliklerde Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri Şahin Karataş ve Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Hasan Küçük tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Vakıf Üyesi Kemal Özdemir Vakıf faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından vatandaşlara geleneksel pilav ikramı yapılan şenlikler kılınan öğlen namazının ardından okunan Mevlid-i Şerif ile devam etti.
Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74