AMERİKALI KADIN'IN KATİL ZANLISI KARABÜKLÜ MÜ?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ölü olarak bulunan Amerika’lı Sarai Sierra adlı kadının katil zanlılarında

Güncel 14.02.2013, 18:39 14.02.2013, 18:39
22
AMERİKALI KADIN'IN KATİL ZANLISI KARABÜKLÜ MÜ?
banner36
Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ölü olarak bulunan Amerika’lı Sarai Sierra adlı kadının katil zanlılarından birinin de Karabük’lü “Laz Ziya” olarak bilinen cinayet bölgesinde eski kağıtları toplayan bir kişi olduğu öne sürüldü ve bu kişinin Karabüklü olduğu ortaya çıktı.

 

amerikali-sierra

Bizim Radyo TV'nin Özel Haberine göre Amerikalı kadın Sarai Sierra'nın katil zanlılarından birinin Karabüklü olduğu yönünde.Konuyla ilgili BRTV'nin özel haberi şöyle;

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, önceki gün ilimize İstanbul’dan gelen ve aralarında FBA ajanlarının da bulunduğu bir ekibin Ziya adlı kişinin akrabalarının evinde arama yaptıkları öğrenildi.

İstanbul Polisi, Amerikalı Sarai Sierra cinayetinde önemli detaylara ulaştı. Yapılan çalışmada, Sarai’nin cesedinin bulunduğu bölgede, Ziya adlı kâğıt toplayıcısının kayıp olduğu tespit edildi.

2 şüpheli ifadelerinde, Sarai’nin kaybolduğu gün Ziya adlı şahsın kıyafetlerini çamur ve toprakla kirlenmiş halde gördüklerini anlatarak, “Elbiselerinde kan izleri de gördük. Surlarda düştüm diye cevap verdi” dediler. Bunun üzerine dedektifler, bu kişinin 46 yaşındaki kâğıt toplayıcısı Ziya olduğunu belirledi. Zanlının fotoğrafını elde etti. Yapılan çalışmalarda şüphelinin, memleketi Karabük’e gittiği belirlendi. Özel ekip, Karabük’e gönderildi. Karabük’te akrabalarının evlerine operasyon düzenlendi. Ancak Ziya bulunamadı. Sarai Sierra’nın cesedinin sarılı olduğu battaniyenin de, kâğıt toplayıcısı Ziya’ya ait olduğu öne sürüldü.

5 kişinin daha kan örneği alınacak

Sarai Cinayeti’nin 27 şüphelisinden biri olan  “Ziya” adlı kişinin yakalanması için çalışmalar sürdürülürken, gelen tüm ihbarlarda değerlendiriliyor. Cinayetle ilgili soruşturma kapsamında polis, 2′si İstanbul dışında olmak üzere toplam 5 kişinin daha kan örneğini almak için işlem yaptı. Aranan  şüpheli Ziya adlı kişinin ise, yakalandığında kan örneği alınarak DNA karşılaştırması yapılacak.

Safranbolu’da gerçekleştirilen ve son derece gizli yapılan operasyonda aranan Ziya adlı kişinin, ilimize bağlı Yenice nüfusuna kayıtlı olduğu ve Safranbolu’da akrabalarının bulunduğu belirtiliyor.

İHA'nın Haberine göre Laz Ziya denilen bu şahsın geçtiğimiz günlerde Karabük'e geldiği ve ağabeysinden 100 TL para alarak Karabük'ten ayrıldığı yönünde.

İşte konuyla ilgili İHA'nın haberi;

İstanbul’da ölü bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın bir numaralı katil zanlısı olarak arandığı iddia edilen şahsın fotoğrafına İHA ulaştı. Zanlının ağabeyinden aldığı 100 TL ile başka bir isimle otobüs bileti alarak Karabük’ten ayrıldığı belirlendi.

Polis, İstanbul’da kayboluşunun 12’nci gününde Cankurtaran’daki sur kalıntıları içinde cesedi bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın (33) katil zanlısı olduğu iddia edilen ‘Laz Ziya’ lakaplı kağıt toplayıcısı Z.T.’nin (46) peşine düştü. Karabük'ün Yenice ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen Z.T.’nin cinayetin ardından İstanbul’dan ayrılarak memleketi Karabük’e geldiği tespit edildi.

Bunun üzerine oluşturulan özel bir ekip Karabük’e gelerek, Z.T.’nin kardeşleri ve akrabaları ile görüştü. Zanlının Karabük’te bir iki gün kaldıktan sonra ağabeyinden 100 TL aldığı ve farklı bir isimle otobüs bileti alarak kentten ayrıldığı belirlendi. Bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran polis ekipleri, Z.T.’nin nereye kaçtığını belirlemeye çalışıyor.
Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74