ALTINÖZ'ÜN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü̈ dolayısıyla mesaj yayımladı

Güncel 08.03.2022, 11:31 08.03.2022, 11:38
61
ALTINÖZ'ÜN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü̈ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Altınöz mesajında, emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınların Dünya Kadınlar Gününü̈ tebrik ederek, "Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadını ve erkeği madalyonun iki yüzü̈ gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizler, 20 yıldır aile hayatında, iş dünyasında, eğitimde, sağlıkta ve diğer tüm alanlarda kadınların statüsünü̈ hak ve adalet eksenli bir anlayışla yükseltmek için çok önemli çalışmalar yaptık." değerlendirmesinde bulundu.

Kadınlarımızı Daha İleriye Taşımakta Kararlıyız

Kadını hayatın her alanında hak ettiği konuma çıkartacak tedbirleri aldıklarını, imkânları sağladıklarını belirten Altınöz, şöyle devam etti:

"Bundan sonra da 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız. Kadının ve erkeğin her şeyden önce insan oldukları gerçeğini unutarak onlara bir ırkçılık türü̈ olan cinsiyetçilik gözlüğü̈ ile bakanların bakış açısını değiştirmeye çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Kadına saygı, değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin, tarihimizin, sosyal hayatımızın temel dinamiğidir. Başta siyaset, ekonomi ve eğitim olmak üzere toplum hayatında kadını dışlayan bir anlayış benimsenmesi, kuşkusuz sadece kadınlar için değil, bütün toplum için büyük eksikliktir.
Kadına yönelik şiddet ve baskı sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunudur. Uğradığı haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadının yanında yer almak, insan olan herkesin görevidir. Söz konusu anlayışın ve kadınlarımızın cinsiyetleri sebebiyle istismara uğramasının her zaman karşısında olacağımızı ve onların hak arayışlarında en büyük desteği vereceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum
."

Öz Güveni Yüksek Kadınlarımız Geleceğe Yürüyüşümüzde En Önemli Güvencemiz

"Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve öz güveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir." ifadesini kullanan Altınöz, şiddet kurbanı olan, görevleri başında katledilen ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirilen kadınlar başta olmak üzere Türkiye'nin bekası, milletin istikbali için şehit olan tüm kadınları şükranla yad etti. Altınöz, şunları kaydetti:

"Her birine Allah'tan rahmet diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyor, kadınıyla, erkeğiyle tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."
 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
14
kapalı
banner125
banner18
banner74