ALPEREN OCAKLARI'NDAN TABUTLU EYLEM

ALPEREN OCAKLARI ÜYELERİ, BBP GENEL BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ÖLDÜĞÜ OLAYIN AYDINLATILAMAMASINA TABUTLU

Güncel 11.06.2014, 14:16 11.06.2014, 14:16
15
ALPEREN OCAKLARI'NDAN TABUTLU EYLEM
banner36

ALPEREN OCAKLARI ÜYELERİ, BBP GENEL BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ÖLDÜĞÜ OLAYIN AYDINLATILAMAMASINA TABUTLU EYLEMLE TEPKİ GÖSTERDİ


 

20140610AW114445_02Karabük’te Alperen Ocakları üyeleri, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldüğü olayın aydınlatılamamasına tabutlu eylemle tepki gösterdi.

Yaklaşık 20 kişiden oluşan Alperen Ocakları üyesi grup, 2009 yılında meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili şüphelerin ortadan kaldırılamaması ve olayın aydınlatılamamasına tepki göstermek için üzerinde ‘Adaletin Ruhuna Fatiha’ yazılı tabutla Karabük Adliyesi önünde eylem düzenledi. Adliye önünde düzenlenen eyleme polis izin vermezken, kısa süreli arbede yaşandı. Polisle tartışan grup, yapılan uyarılar üzerine adliye binasının bulunduğu alanın dışına çıkarak eylemlerini burada yaptı.

20140609AW113330_01Grup adına basın açıklamasını okuyan Alperen Ocakları İl Başkanı Dursun Kıraç, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 209 tarihinde hain bir suikast sonucu şehit edildiğini söyleyerek, “Bugüne kadar bu hain suikastı düzenleyenlerin tespit edilememesine rağmen maşa olarak kullanılanların bir kısmı ortaya çıkmıştır. Ancak dosyada mevcut olan bir kısım deliller, şüpheliler hakkında dava açılması için yeterli görülmemiştir. Savcı bey ana soruşturma dosyasına kasten adam öldürme veya taksirli adam öldürme suçları üzerinden devam ettiğini beyan ederek, suç örgütü yönünden takipsizlik kararı vermiştir. Sözünü ettiği ana soruşturma neticelenmeden suç örgütünün yokluğu konusunda baştan karar verilmesi adalete sürülmüş kara bir lekedir. Sayın Cumhurbaşkanının ‘Keçiler sökmedi ya?’ şeklinde ifade ettiği helikoptere ait GPS cihazını söken TSK mensupları hakkında nitelikli hırsızlıktan dolayı dava açılmasına karar verilmiştir. Mevcut olan kamera görüntülerinde, GPS cihazını söktüğü belli olan bu şahısların helikoptere ait uçuş bilgilerini içeren kara kutusunu da sökmüş olmaları veya söküp değiştirmiş olmaları muhtemeldir. Delilleri karartmak maksadıyla işlendiği açık olan bu suçu basit bir hırsızlık suçu kapsamında değerlendirmek bu kararın altında art niyet aramak için yeterli değil midir? Alperenler ilahi adaletin eninde sonunda tecelli edeceğine iman etmişlerdir. Ancak Fırat’ın kenarında bir koyun kaybolsa hesabı benden sorulur diyen Hz. Ömer misali yeryüzünde adaletin tertibi için ve hepimizin üzerinde büyük emeği ve hakkı olan liderimize vefa borcumuzu bir nebze olsun ödeyebilmek için adalet yerini buluncaya dek bu davanın takipçisiyiz. Her ne pahasına olursa olsun gövdelerimizin üstündeki kellelerimizi adalet terazisinin üstüne koyduk. Muhataplarının haberi olsun. 5 sene özel yetkili savcılık tarafından türlü bahanelerle gerçekleştirilemeyen adalet, şehit liderimizin cansız bedenine ilk ev sahipliği yapan Kahramanmaraş’ta ya gerçekleşecek ya da mesulü olan her haneyi taziye evine döndürecektir” dedi.

Kıraç, ayrıca Diyarbakır’da meydana gelen bayrak indirme olayına da tepki gösterdi. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74