ALİMOĞLU MİSAFİR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu Dünya Göç Günü münasebetiyle Karabük Üniversitesinde öğrenim gören yabanc

Güncel 19.12.2015, 16:05 19.12.2015, 16:05
84
ALİMOĞLU MİSAFİR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
banner36

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu Dünya Göç Günü münasebetiyle Karabük Üniversitesinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencileri kabul etti.


 

20151219AW608837_03Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen programa İl Göç İdaresi Müdürü Selman Aybar, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Feridun Karataş ve değişik ülkelerden gelerek Karabük’te eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.
Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, İşi kolay kılalım, Sevelim sevilelim, Dünya kimseye kalmaz” dörtlüğü ile sözlerine başlayan Vali Orhan Alimoğlu “Malumunuz dünya yaratılışından bu yana yuvarlak. İnsanların birbiri ile teması var, bütün milletlerin de birbiri ile teması var, birbirine ihtiyacı var.

Bulunduğumuz yüzyılda bizim de dünyayı tanımamız, birbirimizle irtibat kurarak bilgi ve fikir alışverişinde bulunmamız ülkelerimiz için, kendimiz için çok faydalı. Ülkemizi ve ilimizi tercih ettiğinizden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Sizlere özetle ifade etmek istediğim sizler buraya tahsil için, okumak için geldiniz.

İyi ve tam okuyun, bir iş yarım olursa, çeyrek olursa o iş çok verimli olmaz. Birinci melese dil meselesi sanırım, ama yurtdışına okumaya giden dil öğrenmeyi göze alır, niyet eder. Dil de zaten gayret eden bir insan için günden güne kolaylaşır.

Ondan sonra da o dil ile öğreneceğimiz ilmi geliştirmemiz lazım. Dünya üzerinde yaşayan herkes birbirine ihtiyaç duyar, her milletin, her devletin birbirine ihtiyacı var. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim" dedi.
Toplantıda öğrencilerle tanışıp tek tek sohbet eden Vali Orhan Alimoğlu, toplantı sonunda öğrencilere Karabük Valiliği Kültür Yayınları arasında yer alan “81 İlde Kültür ve Şehir Karabük” kitabı ve Ömer Seyfettin Hikayeleri hediye etti.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74