AKSOY'UN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Hz. Peygamber’in Miladi Doğum Tarihi Olan, Her Sene 18-22 Nisan Tarihlerinde Kutlanan 'Kutlu Doğum Haftası' Dolay

banner73
Güncel 18.04.2017, 16:53 18.04.2017, 16:53
10
AKSOY'UN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI
banner36

Hz. Peygamber’in Miladi Doğum Tarihi Olan, Her Sene 18-22 Nisan Tarihlerinde Kutlanan 'Kutlu Doğum Haftası' Dolayısıyla Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy Bir Mesaj Yayınladı.


 
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy “Kutlu Doğum Haftası'nın İslam âlemi için çok önemli bir hafta olduğunu belirtti. Başkan Aksoy,” Bu güzel ve anlamlı haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam'ın, değerler üstü ve çağlar ötesi mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in kutlu doğumunun yeni bir yıl dönümünü idrak ediyoruz.

Sevgili Peygamberimizin doğumunu kutladığımız bu günlerde, insanlığın O'na ne kadar ihtiyaç duyduğunu çok iyi görmekteyiz. O'nun barışçı ve insanı odak alan yaklaşımı, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır.

İslam dininin inanç ve ahlak prensipleri konusunda tüm insanlığı doğru bilgilendirmek, bu konuda süregelen bazı yanlış algıları ortadan kaldırmak ve onun mesajlarını insanlara bir daha ulaştırmak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çok önemli bir yere sahiptir. Acı, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunların çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir.

Bu hareket, çocuklarımızın gözetilmesi, insanlara değer verilmesi, yaşlılara saygı gösterilmesi, hastaya, yoksula, düşküne yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir yaşam ortamı sağlanmasıdır.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası'nın, ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını dilerken, Safranbolulu hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ediyorum “ dedi.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74