AK PARTİ'NİN İLK BAYAN ADAY ADAYI

AK PARTİ’DE TEK BAYAN ADAY ADAYI HACER AYAN “BİZİM HAREKET NOKTAMIZ MİLLETİMİZDİR, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZD

Güncel 20.02.2015, 17:48 20.02.2015, 17:48
18
AK PARTİ'NİN İLK BAYAN ADAY ADAYI
banner36

AK PARTİ’DE TEK BAYAN ADAY ADAYI HACER AYAN “BİZİM HAREKET NOKTAMIZ MİLLETİMİZDİR, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZDİR, HEP BİRLİKTE KAZANMAKTIR”


 

hatice-ayan

7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti’de bugün sona erecek olan aday adaylığı başvuruları hızlandı.

AK Parti’den Karabük’te milletvekili aday adayı olmak için başvurular son günde hızlanırken, tek bayan aday adayı olan Hacer Ayan resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsmail Altınöz’e başvuru dosyasını teslim eden Hacer Ayan, siyasetçi bir ailenin evladı olduğunu belirterek, “2002 yılından buyana AK Partimizin başarısı için ter döktük ve dökmeye de devam ediyoruz. En son olarak AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptım. Bizler liderimiz Recep Tayyip Erdoğan beyin görüşleri ve fikirleri ile büyüdük. Onun cesaretiyle cesaretlendik. Onun yolu yolumuz, davası da davamız oldu. 07 Haziran 2015 günü ülkemizde tarihi bir seçim yaşayacağız. Bu seçimlerde de inşallah saygıdeğer milletimiz tekrar 'durmak yok, yola devam' diyecek ve Yeni Türkiye’nin sağlam temellere oturması için her seçimlerde göstermiş olduğu teveccühü fazlasıyla gösterecektir. Bundan asla şüphem yoktur. Ancak bize düşen görev ise her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımıza hizmetin ve güler yüzlülüğün en iyisini sunabilmektir. İşte şahsımda tam bu noktada yani hizmetin en iyisini sunabilme ve vatandaşlarımıza yedi gün yirmi dört saat hizmet edebilmek için Ak Partimizden Milletvekili aday adayı oldum. Rabbim bizleri mahcup etmesin” dedi.

“KADININ ELİNİN DEĞMEDİĞİ BİR YER MUTLAKA EKSİKTİR”
Kadının elinin değmediği bir yer mutlaka eksiktir diyen Ayan, “Karabük’te de bu eksiklik hele, hele siyasette fazlasıyla hissedilmektedir. Kadın siyasette kota dolduran değil aktif bir rolde olmalıdır. Gördüğümüz kadarıyla yeteri kadar kadınımız siyasete girmeye cesaret edememektedir. Bunun sebebi kadının bu işlerden anlamaz olduğu değildir. Maalesef toplumumuzun çeşitli iş ve iş kollarında olduğu gibi siyasette de erkek egemenliğinden kaynaklanmaktadır. Bunun değişmesi lazım. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır felsefesi doğrudur. Ancak bundan sonra her başarılı bir kadının arkasında bir erkek vardır felsefesini de başta erkeklerimize ve toplumumuza benimsetmek gerekir. Kadın ve erkek ayrı veya kadın erkekten sonra gelir anlayışı değil tüm zorluklarda ve siyasette yan yana ve eşit mesafede durmaktır. 13 yıldır, aziz milletimiz icraat ve politikalarımızı onayladığını gösterdi; iktidarımızdan memnuniyetini ortaya koydu; hem de oylarımızı artırmak suretiyle demokrasi tarihimizde sadece Demokrat Parti'ye nasip olan güçlü bir destekle bizi taltif etti. İnşallah bu seçimlerde de aynı desteği fazlasıyla verecektir. Biz de, bunun hakkını daha çok çalışarak, ülkemize ve milletimize daha çok hizmet ederek vermek üzere yola çıktık. Vatandaşlarımızın İradelerini, tercihlerini şimdiden saygıyla karşılıyorum. Tercihleri ne yönde olursa olsun, bütün vatandaşlarımız bizim için birdir, beraberdir; herkesin tercihi bizim için kutsaldır, aynı derecede önemlidir, değerlidir. Hepsinin meselesi bizim meselemiz, derdi bizim derdimizdir. Partimiz kurulduğu gün böyle kuruldu, bu düşünceyle kuruldu. Aynı anlayışla, aynı düşünceyle yolumuza devam ediyoruz. Milletimize, hiçbir ayrımcılığa gitmeden bir ve bütün olarak kucaklamak suretiyle, hizmet ettik. Bizim hareket noktamız milletimizdir; birlik ve beraberliğimizdir; hep birlikte kazanmaktır. Zira bütün bir tarihi tecrübe göstermektedir ki, hep birlikte kazanmayı başaramayan milletler, hep birlikte kaybetmeye mahkûmdur. Biz, herkes için özgürlük, herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için refah diyerek yola çıktık. İnanıyorum ki, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizi daha da yükseklere taşıyacak olan da bu birlik ve beraberlik ruhumuzdur. Açıkça şunu ifade etmek istiyorum; AK Parti'nin bugüne kadar ekonomiden uluslar arası ilişkilere, demokratik reformlardan sosyal politikalara kadar bütün alanlarda yürüttüğü siyaset, ülke bütünlüğümüzün muhtaç olduğu siyasettir. Bundan sonra da siyasetimiz, birlik ve bütünlüğümüzü esas almaya devam edecektir. Bu vesile ile tekrar herkese sonsuz teşekkür ve muhabbetlerimi sunuyorum. Milletvekili aday adaylığımızın Genelde ülkemize özel de ise Karabükümüze hayırlı olmasını Cenabı Allah tan niyaz ediyorum” dedi.

hatice-ayan-1BAYRAM HAVASINDA BAŞVURULARI ALIYORUZ
Ayan’ın başvuru dosyasını kabul eden İl Başkan Yardımcısı İsmail Altınöz ise, bugün sekizinci aday adayı başvurularını aldıklarını söyleyerek, “Diğer partilerde adeta yaprak kımıldamazken, bizde adeta bayram havası esmektedir. Şenlik içinde bütün aday adaylarımızın başvurularını alıyoruz. Her aday adayımızın başvurusunda salonumuz doluyor. Özellik kadınlarla ilgili AK Parti’nin pozitif ayrımcılığı ve yaptıkları ortadadır. Biz her zaman kadınlarımızı baş tacı ettik ve el üstünde tutuktuk. Bugün ilk ve tek kadın adayımızda kadınlarımız salonu doldurdu” dedi.

 

Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39