AK PARTİ'DEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Güncel 09.06.2015, 23:06 09.06.2015, 23:06
16
AK PARTİ'DEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
banner36

timurcin-saylar-sandikAK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR “SANDIKTAN ÇIKAN DEMOKRASİ BAŞIMIZIN TACIDIR”


 

“CHP’NİN, MHP’NİN VE HDP’NİN NE KOALİSYONLA İLGİLİ, NE DE ÜLKEYİ YÖNETMEKLE ALAKALI BİR AÇIKLAMALARI SÖZ KONUSU DEĞİL”


 AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar düzenlediği basın toplantısında halkın tercihlerine saygı gösterdiklerini ve sandıktan çıkan demokrasinin baş tacı olduğunu belirtti.

7 Haziran Genel Seçiminin ardından basın toplantısı düzenleyen AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar seçim sürecini değerlendirdi.

Saylar, sandık sonuçlarına göre AK Parti’nin Türkiye’nin en büyük partisi olduğunu belirterek “Yüzde 40.9 oy oranıyla Türkiye’deki diğer partilere oranla birinci parti pozisyonundayız. Yüzde 25 civarında CHP, yüzde18 civarında MHP, yüzde13 civarında HDP oy aldı. Bu anlamda AK Parti Türkiye’nin en büyük partisi. Bu kadar üzerine gelinmesine rağmen yine de AK Parti en yüksek oranda oy almasına rağmen bu süreç koalisyon sürecini getirmiştir. Sandıktan çıkan demokrasi başımızın tacıdır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milletimiz böyle bir tercih yapmıştır. Karabük’e ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bizler bu süreçte başladığımızda kullandığımız cümle tek bayrak tek vatan tek millet, hem millete hem ümmete hizmet vereceğiz diye yola çıktık. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hafta içi AK Parti Genel Merkezi tarafından çağrıldıklarını söyleyen Saylar “Partimizin kurul ve kuralları var. Genel Merkezimizde bunları masaya yatıracağız Hem Türkiye’deki süreç hem de koalisyon süreci tartışılacak. Bizim için partimizin ülkemizin ve ideolojimizin selameti önemlidir. Buna göre istişarelerimiz olacak. AK Parti’nin bu düşüşü toplantıda tartışılacak, buna göre bir yol haritası çizeceğiz. Bize 18 milyonu aşkın insan oy verdi. Bizim mücadelemiz koalisyon süreci olmasın diyeydi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve HDP’nin ne koalisyonla ilgili, ne de ülkeyi yönetmekle alakalı bir açıklamaları söz konusu değil. Kaostan bu ülkeye fayda gelmez diyen kesim yine AK Parti’dir. Biz bu süreçte gerekenin yapılacağına inanıyoruz. Genel merkezde ilk önce il başkanları toplantısı yapılacak. 81 il başkanı ortak görüş kapsamında düşüncelerimizi Başbakan’a sunacağız.” diye konuştu.

Saylar görev değişikliği konusunda ise “Biz her şeyden önce partimizin, ideolojimizin, ilimizin selametine göre hareket edeceğiz böyle bir durum olursa da biz gereğini yaparız" ifadelerine yer verdi.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74