AK PARTİ'DE TEMAYÜL YAPILDI

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ BELİRLENMESİ İÇİN 14 ADAY ADAYINDAN 11’İNİN KATILDIĞI TEMAYÜL YOKLAM

banner73
Güncel 02.03.2015, 00:53 02.03.2015, 00:53
29
AK PARTİ'DE TEMAYÜL YAPILDI
banner36

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ BELİRLENMESİ İÇİN 14 ADAY ADAYINDAN 11’İNİN KATILDIĞI TEMAYÜL YOKLAMASINDA 750’YE YAKIN DELEGE OY KULLANDI


 

akp-temayul
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karabük İl Başkanlığı, 11 milletvekili aday adayı için temayül yoklaması yaptı.

Karabük’te Büyük Kulüp’te yapılan temayül yoklamasında 819 delege oy kullandı. AK Parti Karabük İl Başkanlığı, üç aday adayı hariç, 11 aday adayı için temayül yoklaması yaptı.

Yoğun katılımın yaşandığı temayül yoklaması öncesi aday adayları delegeleri kapıda karşılayarak tek tek tokalaştı.

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ve Uşak Milletvekili Op. Dr. İsmail Güneş’in başkanlığında yapılan temayül yoklamasına AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan, İlçe Belediye Başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda delege katıldı.

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Haziran’daki seçimlerin geçmiştekilerden daha önemli olduğunu söyleyerek, "Anayasa'yı değiştirebilecek sandalye sayısına ulaşmak istiyoruz. Teşkilatlarımızın görüşlerini almak önemli, aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Burada herkes seçimini kurallara uygun yapılmalı. O zaman verilen oylar geçerli olur" dedi.

“OYLAR AÇILMADAN, GENEL MERKEZE GÖTÜRÜLDÜ”
Temayül yoklaması ile ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, temayül yoklaması sonuçlarının Karabük’te açıklanmayacağını, oyların koordinatör vekiller tarafından genel merkeze götürüleceğini söyledi.

2015 seçimlerine güçlü bir kadro ile girmek için temayülün önemli olduğunu ifade eden Saylar, “Bugün güzel ilimiz ve güçlü AK Partimiz tarihi günlerinden birini daha yaşıyor. Bugün 2015 genel seçimlerine güçlü bir kadroyla gitmenin önemli adımlarından birini gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerde en fazla rağbeti partimiz görmüştür. AK Parti Karabük İl Başkanı olarak bütün milletvekili aday adaylarını bu medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Takdir esersiniz ki, Karabük’ten iki milletvekili adayı çıkacak. Diğer arkadaşlarımız aday olsa da olmasa da tüm güçleri ile AK Parti’nin başarılı olmasına çalışacaklarına inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız 400 milletvekilinden bahsetti. Biz iki milletvekili ile buna cevap vermeliyiz” dedi.

Teşkilat temayül yoklamasına aday adayı olan mevcut Mill­etvekili Osman Kahveci, 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Eski İl Başkanı Ömer Ayar parti kararı gereği teşkilat temayülüne girmediler.

Temayül yoklamasına giren aday adayları ise şunlar; Sedat Namal, Burhanettin Uysal, İlter Fatih Korkut, Muzaffer Atılkan, Enver Malkoç, Serdar Akça, Hacer Ayan, Cahit Dönmez, Mustafa Yüce, Ersoy Yılmaz ve Adnan Ünnü.

Yoğun katılımın olduğu temayül yoklaması oy kullanmaların süresi bittikten sonra sona erdi.
Yorumlar (0)
3
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74