AK PARTİ, VERGİLİ'Yİ TAM HEDEFE ALDI

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI ÖMER AYAR BUGÜN BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEREK, KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ'Yİ ELEŞTİRİ BOMBA

banner73
Güncel 28.12.2012, 01:14 28.12.2012, 01:14
10
AK PARTİ, VERGİLİ'Yİ TAM HEDEFE ALDI
banner36
AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI ÖMER AYAR BUGÜN BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEREK, KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ'Yİ ELEŞTİRİ BOMBARDIMANINA TUTTU
vergili-tam-hedefte
AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, 2012 yılında başlayan yatırımlara ilişkin bilgiler vererek, Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi eleştirdi.

Ömer Ayar, Makasbaşı Bölgesine yapılacak olan kapalı spor salonu yeri ile ilgili tüm işlemlerin bittiğini, 2013 yılında inşaata başlanacağını, bunun yanında Karabük’te büyük eksiklik olan kurum binalarının da ihalelerinin yapıldığını, inşaatların yükseldiğini söyledi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, “Milli Eğitim Müdürlüğü binası, Tarım İl Müdürlüğü binası, Meteoroloji İl Müdürlüğü binası, Emniyet Müdürlüğü binası, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binaları yapılıyor. Tapu Kadastro Müdürlüğü binasının yapımımı ile ilgili de çalışmalar başladı. Valilik binasında yıllardır sıkışık ortamlarda hizmet vermeye çalışan kurumlarımız 2013 yılı sonlarına doğru kendi binalarına geçerek daha nitelikli, daha rahat hizmet verecekler” dedi.

Yüzme havuzu inşaatı ile ilgili bazı şansızlıkların havuzun bitme aşamasını geciktiğini, gecikmenin müteahhit firmalardan kaynaklandığını belirten Ayar, bu yıl havuzun tamamı ile biteceğini söyledi.

Şirinevler’de yapılan 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaatının hızla ilerlediğini ve önümüzdeki yıl hizmete gireceğini kaydeden Ayar, hastanenin bitmesiyle birlikte Karabük halkının fiziki açıdan daha modern bin binaya kavuşacağını, standartları yüksek sağlık hizmeti alacağını söyledi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “kamu binaları için bedava arsa arayışı içindeler” şeklindeki söylemini doğru bulmadıklarını belirten Ayar, şunları söyledi:

“Belediyeler hizmet üretilmesi noktasında arsa üretmek zorundalar. Arsa üretme konusu Belediyelerin sorumluluğu. Belediye Başkanına soruyoruz, vatandaşın menfaatleri düşünülerek, hizmet için alınan şimdilerde ise Kent Meydanı yapılması için çalışmaları süren alan ilgili kurumdan kendileri tarafından kaç liraya alınmıştır.”

Amaçlarının Karabük’e bir şeyler kazandırmak, el ele doğru hedefe koşmak olduğunu ifade eden Ayar, “Belediye Başkanı Menderes Caddesine belediye binası yapacağını söylüyor. Burada park alanı filan yok. Yeşil Mahalle’deki belediye binası siyasi inat uğrunu çürümeye terk edilmiştir. Karabük halkının trilyonları çürümeye terk edilmiştir. Milyonların göz göre göre heba edilmesine razı değiliz” dedi.

20121227AW000977_01
Karabük Belediyesi tarafından Ekim ayında alınan kararla konutlardaki su parasına yüzde 10 indirim yapılırken, ticarethanelerde kullanılan suya ise yüzde 100 zam yapılmıştı. Zamdan sonra ilk faturalar vatandaşa gelmeye başlarken, bu konuyla ilgili soruyu cevaplayan Ayar, “Belediye Meclisinin bir çalışma sistemi var. Konular gündeme gelir, istişare edilir ve bir yol haritası çizilir. Biz bu konunun çok içinde olma arzusunda değiliz. Biz arzu ediyoruz ki Belediye meclisi Karabük’e hizmet etme noktasında, menfaatleri çerçevesinde kararlara imza atsın. Su zammı ile ilgili tepkiler bize de geliyor. Faturasını alan esnaf bize de geliyor. Biz bu zamla ilgili gerekli itirazımızı yaptık. İlgili komisyonlarda inceleniyor. Süreç devam ediyor. AK Parti olarak su zammının yanında olmadığımızı ifade etmek isterim. Bizde şehrin içinde yaşayanlar olarak konuya vakıfız. Bu karar agrasif ve karambol bir ortamda alanmış karardır. Komisyonlarda inceleniyor, süreç devam ediyor” diye konuştu.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin televizyon almasını geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşma ile “yaklaşan yerel seçimler öncesinde bazı belediye başkanlarının, hizmetlerine güvenmediği için televizyon kanalı satın almaya başladı” diyen Mehmet Ali Şahin’in bu söylemine katıldıklarını belirten Ayar, “Vergili tamamı ile bunu siyasi bir yatırım için almıştır, ticari bir yatırım için değil” dedi.
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74