AK PARTİ TEŞKİLATI SAĞLIK YATIRIMLARINI İNCELEDİ

AK Parti Karabük Teşkilatı, Karabük’e yapılan yatırımların sıkı takibini sürdürüyor. 

Güncel 02.01.2022, 17:46 02.01.2022, 17:52
211
AK PARTİ TEŞKİLATI SAĞLIK YATIRIMLARINI İNCELEDİ
banner36

AK Parti Karabük Teşkilatı, Karabük’e yapılan yatırımların sıkı takibini sürdürüyor. 

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ve AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz Karabük’te yapılan sağlık yatırımlarını inceledi. 
AK Parti Karabük Teşkilatı, Safranbolu Yenimahalle ASM ve 112 istasyonu inşaatı ve Beşbinevler 78 Yataklı Ek Hastane Binası inşaatını inceledi. AK Parti Karabük Teşkilatı incelemelerin ardından, Beşbinevler Semt Polikliniğini, Karabük İl Sağlık Müdürlüğünü, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, gerçekleştirdikleri ziyaretleri değerlendirerek, Safranbolu Yeni Mah. 6 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 ASH İstasyonu’nun son aşamaya gelindiğini söyledi. Altınöz, “Yeni Mahalle Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan 3 aile hekimi ile Kıranköy ASM’de görev yapan 3 aile hekiminin birlikte görev yapması planlanan yeni aile sağlığı merkezimizde toplam 6 aile hekimi hizmet sunacaktır. Aile sağlığı merkezinin hemen yanında yer alan 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ise 24 saat ilçemize acil ambulans hizmeti verecektir. İlçemiz açısından son derece önemli bir hizmettir. Şu anda son aşamaya gelinmiştir.” diye konuştu.Beşbinevler ek hastane binası 78 yataklı olacak.

AK Parti Karabük İl Başkanı Altınöz, yakın zamanda Beşbinevler 78 Yataklı Ek Hastane Binası inşaatının tamamlanacağını kaydederek, “Karabük Üniversitesinden inşaat halinde teslim alınan ve revize projeleri tamamlanarak ihalesi yapılan ek hastane binası 11.843 m2 kullanım alanına sahip olacaktır. 78 yataklı Ek Hastane Binasında, acil servis, laboratuvar, görüntüleme merkezi (bilgisayarlı tomografi, röntgen, USG), 15 adet poliklinik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yataklı servisi, Psikiyatri yataklı servisi ve sosyal donatılar yer alacaktır.” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Ünal, Güneş ve AK Parti Karabük İl Başkanı Altınöz Beşbinevler Ek Hastane Binası’nın 78 yataklı olarak revize edileceğini söyledi.
AK Parti Karabük Teşkilatı Beşbinevler Semt Polikliniği ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni de (TRSM) gezerek sunulan hizmetler hakkında bilgi aldı. TRSM de takip edilen hastalarla da sohbet eden AK Parti Karabük Teşkilatı şifa dileklerinde bulundu.

AK Parti Karabük Teşkilatı, Karabük İl Sağlık Müdürlüğüne gerçekleştirdikleri ziyarette de sağlık alanında 2021 yılının genel bir değerlendirmesi yapıldı. 2022 yılı için planlanan yatırımlar, ihtiyaç duyulan uzmanlık dalları ve tıbbi cihaz alımları görüşüldü. Sağlık hizmetlerinde kalite ve niceliğin artırılmasına yönelik yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74