AK PARTİ İL BAŞKANI UYARDI..!

Güncel 13.09.2014, 14:18 13.09.2014, 14:18
17
AK PARTİ İL BAŞKANI UYARDI..!
banner36

saylar-burokratSAYLAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR


 

AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR


 

“İL BAŞKANLIĞINA ÖNÜMÜZDEKİ KONGREDE TEKRAR ADAY OLACAĞIM”


 

“BİZİM HIZIMIZA AYAK UYDURAMAYAN BÜROKRAT GÖREVİNİ BIRAKSIN GİTSİN”


 AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasından yaptığı açıklamada cevap vererek, “AK Parti’de hiç kimse kukla değil, bu milletin hizmetkarıdır” dedi.

Saylar, parti binasında haftalık değerlendirme toplantı yaparak, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e gerçekleştireceği programla ilgili bilgiler verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 17 Eylül Çarşamba günü Karabük’e geleceğini belirten İl Başkanı Saylar “Çarşamba günü Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu şehrimize gelecek. Şehrimizdeki sağlık yatırımları ile ilgili bir program hazırladık. Bu program doğrultusunda Şirinevler’deki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulunacak. Daha sonra Bayır Mahalle’de bulunan hastanemize geçecek olan Bakanımız burada yeni yapılacak olan çalışmalar ile ilgili görüş alış verinde bulunacak. Daha sonra Safranbolu Devlet Hastanesine geçecek, oradan da Ovacık ilçemize geçecek. 25 dakikalık sağlıkla ilgili neler yapıldı ve neler yapılması yönünde brifing hazırlandı ve kendisinden destek isteyeceğiz” dedi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asansörlerin sürekli arıza yaptığı yönünde yöneltilen bir soruya ise Saylar “Asansör ile ilgili teknik noksanlıklar var ve bunlara müdahale ediyoruz. Hastanenin içinde son bir ay içinde çoğu yapısal değişiklikleri yaptırdık. Şuan hastanenin geçici kabulü yapıldı. Kesin kabulü öncesi tüm eksikliklerin giderilmesi noktasında gerekli çalışmalarımız var. 150 yataklı ek hastane planlaması yapıyoruz ve bunla ilgili yer çalışması yapıyoruz” ifadesinde bulundu.

VALİLİK BİNASI İÇİN YER ÇALIŞMASI YAPIYORUZ
Karabük’te bazı kamu binalarının deprem riski altında olduğunu ve çürük olan kamu binaları yönünde çalışmaları da anlatan Saylar “Bu kapsamda Karabük Valiliği binası ile ilgili daha önce çalışmalar yapılmış. Çıkan raporlar doğrultusunda yer noktasında da fikir jimnastiği yapılmış. Mevcut yerine mi yoksa anıtın olduğu yere yapılması noktasında fikir beyanları olmuş. Bizde bu noktada yer konusunda çalışma yapıyoruz. Kamu kurumlarının kendi binalarından olması içinde çabalarımız var. İŞKUR ve SGK binası ile Tapu Müdürlüğü binaları 2015 ödeneğine alındı ve o binaları hızlı bir şekilde yaparak kente kazandırmayı arzuluyoruz. DSİ’nin yeni şube binasını da 2015 ödeneği içerisine aldırmak için çalışmalar yapılıyor.” dedi.

“HİÇ BİR BAŞBAKAN KUKLA DEĞİLDİR”
Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Karabük ziyareti sırasında partisinin il teşkilatında “Türkiye kukla başbakan ile yönetiliyor” şeklindeki açıklamasını da değerlendiren AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar “MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın geçtiğimiz günlerde Karabük’ü ziyaret etmiş. Ziyaret esnasında Başbakanımıza ‘Kukla Başbakan’ diye hitap etmiş. Bizler Türkiye’de hiçbir Başbakanın kukla olmadığını düşünüyoruz. AK Parti’de hiç kimse kukla değil, bu milletin hizmetkarıdır. Bu tür söylemlerle şehri germenin hiç kimseye bir faydası yok. Yapıcı konuşmaların yapılmasında fayda var diye düşünüyorum.” dedi.

“İL KONGREMİZE BAŞBAKANIMIZI DAVET ETTİK”
1 Kasım itibari ile Karabük Merkez ve ilçelerinde kongre sürecinin başlayacağını belirten Saylar “1 Kasım tarihine kadar ilçeler dahil tüm delege seçimleri yapılacak. Biz çok kısa bir sürede ilçe kongrelerimizi yapmak istiyoruz. Türkiye’de de ilk kongresini yapan ilk İl Teşkilatı olmak istiyoruz. Başbakanımızı Karabük’e davet ettik. Başkanımızın programı uyarsa, bizde o programa göre il kongremizi yapmak istiyoruz. Kendilerini davet ettik, büyük ihtimalle il kongremize katılacaklar” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM”
Ak Parti Karabük Kongresinde İl Başkanlığına aday olup olmayacağı şeklindeki soruyu cevaplan İl Başkanı Saylar “Ankara’da il başkanları toplantısına katıldık, burada il başkanlarına tebliğ edildi. İl Başkanı olanlar, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olamayacaktır. Bizim bu anlamda sıkıntımız yok. Ben kongrede İl Başkanlığına adayım. Biz genel merkez ne derse, onu yaparız” şeklinde cevap verdi.

“ŞUAN İÇİN ATAMA YAPILMADI”
AKP İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Bayram Aydoslu ve Hastane Müdürü Kamil Temel’in istifalarının kabul edilmesinden sonra yerine kimlerin atanacağı şeklideki soruya ise “Şu anda bir atama yapılmadı. Bir alt görevde bulunan arkadaşlarla devam edeceğiz” dedi.

“İSMETPAŞA PROJESİ KARABÜK’Ü AYAKLANDIRIR”
İsmetpaşa Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Saylar projeye herkesin destek vermesi gerektiğini ifade ederek, “Karabük’te büyük projelerin peşine düşmeliyiz Özellikle İsmetpaşa projesinden sonra daha büyük projeler peşine düşelim. İsmetpaşa projesi hayata geçip Karabük halkı olarak tam randıman aldığımız zaman ekonomimiz ve sanayimiz gelişmiş olacaktır. Ben daha önce de söylemiştik bu proje hayata geçerse Gebze’yi geçeriz demiştim. Cidden de geçeriz. 20 milyon metre kara arazi var böyle bir bütün arazi hiçbir yerde yok. Bu bölge Doğuya, Karadeniz’e, Ankara’ya ve İstanbul’a açılan kapının ağzı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu bölge ile ilgili bir proje hazırlayıp, bize sunulacaklar. Biz de bu projenin önüne düşeceğiz. Karabük’ün geleceği İsmetpaşa projesine bağlı. Bu proje Karabük’ü ayaklandırır ve uçurur. Bizler geldiğimiz günden beri söylüyoruz; AK Parti olarak Karabük’te kavgacı siyaset yapmayacağız. Şehri kucaklayıcı siyaset yapacağız. Kavgadan bu şehre hiçbir zaman fayda gelmez.2023'Ü planlarken, kavgacı siyasetle bu şehir zarar görür. Karabük’te yatırım yapacak kim olursa olsun her adamın yanında oluruz. Karabük’te CHP’li ve MHP’li olsun hiç fark etmez yatırım yapacak herkese kapımız sonuna kadar açık” dedi.

“KAMUDA ÇALIŞMAYAN GİDECEK”
Bürokraside yaşanan hantallığın hat safhada olması ve bundan sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarının da sorulduğu İl Başkanı Timurçin Saylar, “Biz kendilerine söylüyoruz. Hızımıza ayak uyduramayan arkadaşlar kendileri görevini bıraksın gitsin. Biz hızlı hareket etmeye çalışıyoruz, çünkü 2023’in planlamasını bir buçuk yıl içinde planlayacağız. Türkiye’nin her il'inin 2023 planlaması var, bizde bu planlamayı yapmak zorundayız. Buna ayak uyduramayan kamudaki bütün arkadaşların hiçbiri bizim adamımız değil, çalışan bizim adamımız. Çalışmayan gidecek” ifadesinde bulundu.
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74