AK PARTİ İL BAŞKANI SAYLAR'DAN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yay

Güncel 22.04.2015, 17:55 22.04.2015, 17:55
14
AK PARTİ İL BAŞKANI SAYLAR'DAN 23 NİSAN MESAJI
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlardı.


 

DSC_0273Başkan Saylar mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 95. yılını kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz. Tüm dünyaya örnek olan bu günde artık dünya ulusları da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği bu mutlu güne katılarak sevinçlerine ortak olmaktadırlar.

Esareti asla kabul etmeyen milletimiz cesaretiyle, bağımsızlığa olan inancıyla, tüm dünyaya örnek olacak kurtuluş mücadelesini vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyetini, her alanda yapılan yeniliklerle güçlü ve büyük bir ülke konumuna taşımıştır. Son yıllarda görüyoruz ki Türkiye; bölgesinin ve dünyanın önemli ve güçlü bir ülkesi konumuna gelmiştir.

Şimdi hedefimiz hiç kuşku yok ki daha da güçlenmektir. Evet, 2023, cumhuriyetimizin 100. yılı; işte bu tarih gazi Mustafa Kemal ve Silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin dünya devletleri arasında, güçlü ekonomisi olan, eğitimli iyi yetişmiş nüfusa sahip, sosyal devlet ilkelerini tam anlamıyla yerine getirmeyi başarmış bir devlet olmasıdır. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.”

“Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını saygı ile yad ediyorum”dedi.
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74