AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ'DEN ULTRASONAGRAFİ MÜJDESİ

Bölge genelinde ilk kez radyolojik tetkik işlemi olan Ultrasonografi uygulamasının bayram sonrası hizmete başlayacağı müjdesini verdi

Güncel 25.04.2022, 12:35 25.04.2022, 13:11
972
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ'DEN ULTRASONAGRAFİ MÜJDESİ
banner36

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Taylan Çebi, bölge genelinde ilk kez radyolojik tetkik işlemi olan Ultrasonografi uygulamasının bayram sonrası hizmete başlayacağı müjdesini verdi.

Başhekim Doç.Dr. Çebi, ultrasonografi cihazın Bakanlığa bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ve hastanelerinde bulunmadığını ifade ederek, “ Yani aslında bir nevi bakanlığa bağlı hastaneler arasında Türkiye’de bir ilki Karabük’te hizmete sunuyoruz. Bu hizmetimizle beraber daha nitelikli teşhis ve ileri düzey tedavilerimizde kalite farkımız doğacaktır. Ultrasonografi (USG); yumuşak doku kitlelerini incelemede yararlı bir tanı metodudur. Ultrasonografide görüntüler insan kulağının işitemeyeceği yüksek frekansa sahip ses dalgalarıyla oluşturulur. Ultrasonografinin, eş zamanlı görüntülemeye imkan vermesi, taşınabilir olması, radyasyon içermemesi, non-invaziv olması ve metal artefaktlarından etkilenmemesi gibi birçok avantajları vardır. Ultrasonografi diş hekimliğinde birçok alanda kullanılabilir; tükürük bezi hastalıklarının teşhisi ve değerlendirilmesi, servikal lenfadenopati, çeşitli yumuşak doku kitleleri, çiğneme ve boyun kaslarının değerlendirilmesi, maksillofasiyal kırıklar , periapikal lezyonlar, temporomanbular eklem (çene eklemi) hastalıkları , dil kanserlerinin tespiti, dental dokuların çürük, çatlak ve fraktürlerinin değerlendirilmesi, özellikle ağız içi yaklaşımla oral mukozanın ve çeşitli yumuşak doku lezyonlarının incelenmesi, diş kaynaklı oluşan apselerin ve selülitlerin değerlendirilmesi, ameliyatlar sonrası meydana gelen postoperatif ödem ve hematomun, kist ve tümör gibi kemik içi patolojilerin değerlendirilmesi gibi birçok alanda kullanımı mevcuttur.

Bu hizmetimizin de tüm Karabük’lü hemşehrilerimize, bölge halkımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Hizmet kalitemizi arttırarak daha nice ilklere imza atarak vatanımıza ve milletimize hizmet etme misyonumuzu devam ettireceğiz. Bu cihazın hastanemizde işler hale gelmesinde emeği ve desteği olan Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi idaresine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (4)
Deniz 3 hafta önce
Hayırlı olsun ancak parmakla sayacak kadar iyi diş hekimi yok
Ali Cantez 3 hafta önce
Taylan gibi başhekim eğitim araştırmaya ve Safranbolu devlete de lazım. Yanlış anlaşılmasın her iki başhekim iyi ama performanslı değil
kemal 3 hafta önce
BASİT BİR ULTRASNOGRAFİ CİHAZI BİLE, MÜJDE OLARAK SUNULUYOR.
Orhan Nallı 3 hafta önce
İlk önce hayırlı uğurlu olsun, memleketimize. fakat basit bir diş dolgusu için bile üç ay hasta bekletiliyor. Randevu almak zaten problem. Öğleden sonra tedavi yok, yalnızca teşhis. Sayın Başhekimim siz ilk önce normal tedavileri yoluna koyum, halkımız hizmet alsın.
banner11
banner12
21
az bulutlu
banner125
banner18
banner74