ABD'Lİ CARRAWAY'DAN KARABÜK'E ZİYARET

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ı ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Elçiliği Siyas

Güncel 17.03.2015, 15:22 17.03.2015, 15:22
18
ABD'Lİ CARRAWAY'DAN KARABÜK'E ZİYARET
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ı ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Elçiliği Siyasi Bölüm Diplomatı Cassandra Carraway, Karabük’ün, kendi alanında oldukça gelişmiş bir şehir olduğunu, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlayan büyük işletmeleri bünyesinde barındırdığını söyledi.


 

20150317AW355590_03AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ı makamında ziyaret eden ABD Elçiliği Siyasi Bölüm Diplomatı Cassandra Carraway, Saylar’dan, Karabük’ün siyaseti ve ekonomisi hakkında bilgi aldı. Saylar ise Türkiye’nin siyasi yapısının bir Diplomat gözüyle nasıl göründüğünü sordu. Cassandra, Türkiye’de son 10 yılda çok şeyin değiştiğine işaret ederek, ülkede uzun yıllar yaşamasından dolayı gelişmeleri olumlu gördüğüne dikkat çekti.

Karabük’ün, Türkiye ekonomisine çok büyük katkı sağladığını belirten Saylar, “Sanayide dünyanın en iyileri arasına girecek durumdayız. KARDEMİR bunun en güzel örneğini teşkil etmektedir. AK Parti hükümetimiz döneminde Karabük’e 3 milyar dolar yatırım gerçekleşti ve yatırım çalışmaları tüm hızı ile devam etmektedir. Biz burada Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, İl, İlçe Teşkilatlarımız ile Başbakanımızın yükünü hafifletmek ve ülkemize daha fazla nasıl faydalı olabiliriz amacı ile çalışmaktayız. Karabüklü hemşerilerimizde bunun en güzel örneklerini gösterdiler. Girdiği her seçimde rekor oy alarak partimize olan desteklerini hemşerilerimiz göstermiştir” dedi.

Karabük’te önemli bir siyasi kişiliğin bulunduğunu ve bu kişinin de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin olduğunu ifade eden ABD Elçiliği Siyasi Bölüm Diplomatı Cassandra Carraway, “Karabük gerçekten son yıllarda büyük bir atılım içerisine girdi. Edindiğim bilgiler doğrultusunda AK Parti’de Karabük’te oldukça aktif bir role sahip vaziyette. En önemlisi de Mehmet Ali Şahin Karabüklü ve Karabük’te kendisine değer veriyor. İzlenimlere göre sanayi oldukça gelişmiş bir halde, Amerika’da bildiğim kadarı ile KARDEMİR kadar büyük bir sanayi yok. Bunun dışında İl Başkanı Saylar’ın anlattıkları da gerçekten etkileyici. Ben kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74