7 YENİ AMBULANS

KARABÜK İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AHMET SARI "7 YENİ AMBULANSLA ARAÇ FİLOMUZ GÜÇLENDİ"

Güncel 07.02.2015, 01:55 07.02.2015, 01:55
36
7 YENİ AMBULANS
banner36

KARABÜK İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AHMET SARI "7 YENİ AMBULANSLA ARAÇ FİLOMUZ GÜÇLENDİ"


7-ambulans

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Sağlık Bakanlığı tarafından 7 yeni ambulansın Karabük’e gönderildiğini ve bununla birlikte ambulans sayısının 37’ye yükseldiğini söyledi.

ahmet-sariDr. Sarı, il genelinde mevcut 30 ambulanslarının olduğunu belirterek, “Bakanlığımız tarafından 3 Şubat tarihinde 7 ambulansımız müdürlüğümüze teslim edildi. Şuan araçların plaka ve ruhsat işlerini yapıyoruz ve çok kısa sürede düzenleyeceğimiz törenle vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 7 ambulansın bir tanesi 4x4 özellikli ve bunla birlikte 4 ambulansımız 4x4 oldu. Kışın ağır olduğu Eflani ve Ovacık’ta görev yapıyordu. Bir tanesi ise yedek olarak komuta merkezimizde görev yapıyordu. Yeni ambulanslarımızın dağılımını da istasyonların durumlarına göre çalışma yaparak dağıtacağız. Elimizde bulunan 37 ambulansımızdan 4 tanesi 4x4, iki tanesi kar paletli, bir tanesi çoklu ambulans ve bir tanede obez ve yoğun bakım ambulansımız var. İlimizin ihtiyacını karşılayacak şekilde ambulansımız mevcut. Son gelen ambulanslarımızdan dolayı milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

KAMERA SİSİTEMLERİ MEVCUT
Bakanlığımızın yeni uygulaması ile ambulanslara kamera sistemleri kurulduğunu da kaydeden Ahmet Sarı, “Bizim çok ciddi sıkıntımız vardı. Trafikte ambulanslara sürücüler yol vermiyordu. Bu sistem bize çok büyük katkı sağlayacak. Kayıt sistemine aldığı için ambulansa yol vermeyenlere ve taciz edenlere gerekli cezai işlem Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışılıp gerekli cezai işlem uygulanacak. Bunun yanında yeni ambulanslarımızda başka yeniliklerde var. Telsiz sistemi modernize edilmiş. Körük sistemi konularak aracın yerden yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz” dedi.
Yorumlar (0)
18
açık
banner17
banner18
banner39
banner74