6 YIL SONRA BİR İLK YAŞANDI

Güncel 14.02.2015, 14:42 14.02.2015, 14:42
17
6 YIL SONRA BİR İLK YAŞANDI
banner36

maliye-bakani


6 YIL ARADAN SONRA İLK DEFA KARABÜK BELEDİYESİNİ BİR BAKAN ZİYARET ETTİ


 

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’Yİ MAKAMINDA MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK ZİYARET ETTİ


  

İlk defa 2009 yılında Karabük Belediye Başkanı seçilen MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi 6 yıl aradan sonra ilk defa bir Bakan Ziyaret etti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti İl Kadın Kollarının kongresine katılmak üzere Karabük’e geldi ve kongre sonrası Valilik ziyaretinin ardından, Karabük Belediyesini de ziyaret etti.

Valilik önündeki karşılama töreninde hazır bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ziyaret jesti ile karşılaştı.

Belediyenin kapısında Başkan Rafet Vergili tarafından karşılanan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanında Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Sedat Namal, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan, Teşkilat Başkanı Serdar Dereli ve AK Parti yöneticileri vardı.

BELEDİYE’DE 45 DAKİKA DURDU

Beraberindeki heyet ile birlikte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin makamında yaklaşık 45 dakika duran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Belediye’nin anı defterine yazdı ve Vergili’ye övgülerde bulundu.

Basın önündeki konuşmalardan sonra, 45 dakikaya yakın Rafet Vergili ile sohbet eden Maliye Bakanının bu kadar uzun bir süre durması, Belediyeyi ilk ziyaret eden Bakan olarak anlamlı karşılandı.

AKŞAM NAMAZINI BELEDİYE MESCİDİNDE KILDILAR

Ziyaret sonrası Akşam ezanının okunduğu sırada, Belediye binasının altındaki mescide girerek namaz kılan Bakan Şimşek’i beraberindekiler bir süre bekledi. O sırada abdestinin olmadığını ifade eden Milletvekili Osman Kahveci’yi Belediyeye çıkartan Başkan Vergili, abdesti kendi odasında aldırdı ve beraber namazı kıldılar.

“ÇOK MEMNUN ETTİ”

Altı yılık görev süresi içerisinde ilk kez bir bakanın Karabük Belediyesini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “6 yıllık görev süremizde Meclis Başkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın ziyaretlerinin ardından ilk defada bir Bakanımızın Karabük Belediyesini ziyaret etmesi bizi son derece memnun etti. Ben her defasında AK Parti Hükümetinin en güzel icraatlarından birinin yerel yönetimlere ayırmış olduğu payların eşit miktarda dağıtılması olduğunu söylüyorum. Ben bu konuda hükümete her zaman teşekkür ettim.  Biz almış olduğumuz payı Karabük’te en güzel şekilde kullanarak bugünlere kadar geldik. 5 yıllık süre içerisinde çok güzel icraatlar yaptık. Bu icraatları yaparken aynı ölçekte olan belediyeler ile kıyasladığımızda mali açıdan en iyi olan belediyelerden bir tanesiyiz. Şu anda bizde kesilen paylar yüzde 25’lere düştü. Hiç bir zaman finans sıkıntımız olmadı. Yapacağımız yeni projeler ile ilgili şu anda kasasında parası mevcut olan bir belediyeyiz” dedi.

“İLGİ VE TEVECCÜHÜ HAK EDECEK HİZMETLER YAPIYORSUNUZ”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye misafirperverliği için teşekkür eden Maliye Bakanı Mehmet Şişmek, iki dönemdir Belediye Başkanı seçilen Rafet Vergili’nin ilgi ve teveccühü hak edecek hizmetler yaptığını belirterek; “Bende Belediye Başkanımızın ilgi, alakası ve misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum. Çok etkileyici. Bir sanayici olarak Karabük’ün gelişmesine, kalkınmasına katkıda bulunmak yerelde çok önemli hususlardır. Belli ki hem parayı iyi yönetiyor, hem de insan kaynaklarını ve projelerini, onun için kendisini tebrik ediyoruz. Ülkemizde kalkınma yerelden başlar, belediye başkanlarımızın, valilerimizin, sivil toplum örgütlerinin, milletvekillerinin bu tür çalışma kültürüne sahip olması, o ilin gelişmesi ve kalkınması için olmazsa olmaz ön koşuldur. Belli ki Karabük’te sizin şahsınıza  ilgi ve teveccüh var. Bu ilgi ve teveccühü hak edecek  güzel hizmetler yapıyorsunuz” dedi.

 

[gallery columns="2" size="medium" ids="21593,21594,21595,21596,21597,21598,21599,21600,21601,21602"]
Yorumlar (0)
12
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74