5 BİNEVLER PLATFORMU DİKKATLERİ ÇEKİYOR

Güncel 06.05.2015, 18:52 06.05.2015, 18:52
10
5 BİNEVLER PLATFORMU DİKKATLERİ ÇEKİYOR
banner36
5binevler-platformu

 

KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK MAHALLESİ OLAN VE BÜNYESİNDE ÜÇ MUHTARLIK BARINDIRAN 5 BİN EVLER HALKI, SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN FACEBOOK ÜZERİNDEN PLATFORM KURARAK BİRLİKTELİK SAĞLIYORLAR


 

FACEBOOK’TA KURULAN 5 BİNEVLER PLATFORMUNUN ŞİMDİDEN ÜÇ BİN 600 ÜYESİ OLDU


  

Karabük’ün nüfusu en yoğun semti 5000 Evler'de yaşayanlar, seçim öncesi milletvekili adaylarına sorunlarını daha güçlü bir şekilde anlatmak ve çözüm bulmak için bir araya gelerek platform oluşturdu.

5000 Evler sakinleri, mahallelerinin sorunlarına çözüm bulabilmek için sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde, 'Haydi 5000 Evler, mahallene sahip çık' platformu oluşturdu.

Kısa sürede yaklaşık 3 bin 600 üyeye oluşan platformun genç kurucuları, 'Yaşanabilir bir mahalle için, çocuklarımızın geleceği için, mahallemizde bir hastane olması için, emeklilerimizin maaş çekme, elektrik, su, doğalgaz ödemelerini rahatça yapabilmesi için hep birlikte destek olalım. Mahallenin sakini değil sahibi ol' yazılı afiş ve broşürleri iş yerlerinin camlarına, apartmanların kapısına astı. Sokak sokak gezen gençler ellerindeki broşürleri vatandaşlara da dağıtarak destek istedi.

5binevler-platformu-2Platform kurucularından Ferhat Biçer, 40 bin nüfuslu büyük bir mahalle olduklarını, dolayısıyla sorunlarının da büyük olduğunu söyledi. Bu sorunların çözümü için hiçbir siyasi amaç gözetmeden bir platform altında buluştuklarını belirten Biçer, şöyle konuştu;

"Platformun kuruluş amacı, buranın sadece seçimden seçime hatırlanmaması. Bir ay önce kurduğumuz platform giderek büyüyor. Dertlerimiz, sıkıntılarımız ortak. En büyük problemlerimiz, hastanemizin olmaması. Bunun için seçim öncesi çalışma gerçekleştirdik. Partilere dilekçelerimizi verdik, görüşmelerimiz olacak. 17 - 19 ve 24 Mayıs’ta toplantılar yapacağız. Hiçbir siyasi amaç gütmeden milletvekili adaylarını dinleyeceğiz. Artık vaat değil söz almak istiyoruz. İstediğimizi alamazsak bunun cevabını sandıkta göstereceğiz. 20 bin seçmeni gözardı edemezler. Hastaneden ziyade, mahallemizde yüksekokulu ve kent ormanı olmaması, yolların hali delik deşik. Bize sadece bir tek mahalle muhtarı destek veriyor."

Platform kurucularından Fatih Öztürk ise "Vekil adaylarımız daha önce bizi kandıra biliyordu. Artık akıllandık. Millet uyandı, her şeyin farkına vardı. Bir çok ihtiyacımız var. İnşallah bunları yaparlar. Bunun için platform oluşturduk" dedi.

Mahalle sakinlerinden 65 yaşındaki Erol Güder de "Senelerdir bizleri kandırdılar. Gençlerimizi destekliyoruz. Sonuna kadar peşlerindeyiz" diye konuştu.


5binevler-platformu-1

 
Yorumlar (0)
18
açık
banner17
banner18
banner39
banner74