40 ÖĞRENCİ ANKARA GEZİSİNE GÖNDERİLDİ

“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında 40 öğrenci ile 4 görevli 3 gün boyunca Ankara’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezecekler.

banner108
Güncel 10.08.2021, 15:09 10.08.2021, 15:15
2780
40 ÖĞRENCİ ANKARA GEZİSİNE GÖNDERİLDİ
banner36

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen gençlerin tarihi ve kültürel mirası tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlere katılmaları amacıyla yürütülen "Biz Anadoluyuz" Projesi ile 40 öğrenci Karabük İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Ankara’ya gönderildi.

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulmasını amaçlayan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında 40 öğrenci ile 4 görevli 3 gün boyunca Ankara’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezecekler.

İl Gençlik ev spor Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimizden proje kapsamında 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 40 kişilik öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarda konaklayacak. Proje kapsamında gezi programlarını tamamlayan öğrenciler, daha sonra Karabük’e dönecekler.” İfadesine yer verildi.

Uğurlama törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Emrah Barındırır ve veliler katıldı.

Uğurlama töreninde öğrencilere hitaben bir konuşma yapan İl Müdürü Coşkun Güven "Biz Anadoluyuz” projesinin ana hedeflerinden biri güzel ülkemizin farklı güzelliklerini, öğrencilerimize sunmak, öğrencilerimizin birbirleri ile farklı illerdeki akranları ile gönül köprülerini kurabilmek açısından öğrencilerimiz için güzel bir fırsat ve güzel bir imkandır. Sevgili öğrenciler bu gezi esnasında gerçekten unutmayacağınız güzel anılarla döneceğinize inanıyorum." dedi

Yorumlar (0)
banner11
8
açık
banner17
banner18
banner39
banner74