2. ETAP TABLET DAĞITIMI BAŞLADI

banner73
Güncel 17.02.2014, 18:30 17.02.2014, 18:30
18
2. ETAP TABLET DAĞITIMI BAŞLADI
banner36
20140217AW009995_01-(3)Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih Projesi) kapsamında Tablet Bilgisayar dağıtımının ikinci etabı Karabük’te Mehmet Vergili Fen Lisesinde yapılan törenle başladı.

Törene Vali İzzettin Küçük, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sabit Tokmak, Vali Yardımcıları Erkan Çapar ve Tarkan Keskin,İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, POMEM Müdürü Orhan Karademir, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, daire müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Tören konuşan Karabük İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar “Dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı bir proje olan Fatih Projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2013 yılında uygulanmaya başlamıştır. İlimizdeki okullarda tablet bilgisayarların dağıtımını birkaç yıl içerisinde tamamlayacağız. 2013 yılında 17 tane okulumuzda bu sistemin alt yapısı olan etkileşimli tahtalar kurulmuş ve geçici kabulleri ocak ayında yapılarak tamamlanmıştır. Mehmet Vergili Fen Lisesinde 29 öğretmen ve 9. sınıfta okuyan 119 öğrencimize tablet bilgisayarlarını dağıtacağız. Öğrencilerimizin tüm ders müfredatları bu tablet bilgisayarlara yüklenmiş durumda. Tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi

2013 yılında iki okulumuzda 700 öğretmen ve öğrenciye tablet bilgisayarlarının verildiğini ifade ederek sözlerine başlayan Vali izzettin Küçük “ Tablet Bilgisayar dağıtımının ikinci etabına Mehmet Vergili Fen Lisemizden başladık, çok başarılı bir okulumuz. Burada yaklaşık 319 öğrenci ve 29 öğretmenimize, il genelinde de 448 öğretmenimize tablet bilgisayarlarını dağıtacağız. Bu, gençlerimizi eğitimde bir gömlek, bir sınıf daha yukarı çıkartıyoruz anlamına geliyor. Bütün ders kitapları ve müfredatlar bu tablet bilgisayarlarda olacak. Çok daha kolay ve hızlı bilgiye ulaşabilecekler. Bu eğitim yarışında daha başarılı ve güçlü olacaklar. Türkiye çapında uygulanan muazzam bir proje, gençlerimizin ufkunu açacak bir proje. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilere tabletleri protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.
Yorumlar (0)
0
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74