Karabük Net Haber
COVID-19
Dünyada Toplam Vaka

Dünyada Toplam Ölüm

Toplam
İyileşenler

Türkiye'de
Vaka

Türkiye'de Ölümler

Türkiye'de İyileşenler

GÜLEÇ’LER SUÇ DUYURUSUNDAN ÇIKIŞ ARIYOR

GÜLEÇ’LER SUÇ DUYURUSUNDAN ÇIKIŞ ARIYOR
Bu haber 19 Aralık 2019 - 16:07 'de eklendi. 7.088 kez görüntülendi.

Kamil Güleç 2017 Temmuz ayında KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve KARDÖKMAK ile KARÇEL A.Ş’nin Başkanlığı  döneminde KARÇEL ve KARDÖKMAK A.Ş’nin kasasında bulunan 30 Milyon KRDM B Grubu lotu, KRDM A ve D lotu ile değiştirmişti.

KARDEMİR tarafından şirketin menfaatleri için yan şirketleri olan KARÇEL ve KARDÖKMAK’a uzun yıllar önce 23 Milyon TL’ye aldırdığı B Grubu hisselerin 2017’daki borsa değeri olan 66 Milyon TL değere ulaşmıştı.

Kamil Güleç, elindeki 30 Milyon lot A ve D Grubu hisse ile KARÇEL ve KARDÖKMAK’daki 30 Milyon lot B Grubu hisseyi takas etmişti. Takas sonrası KARÇEL ve KARDÖKMAK 23 Milyon TL’ye aldığı hisseleri 66 Milyon TL tutarında yaptığı takas mali açıdan satış ve alış olarak tanımlandığından aradaki fark kar görüldüğünden 10 Milyon TL vergi doğmuştu.

Şirketlerin hisse alım satım mevzuatına göre, KARÇEL ve KARDÖKMAK B grubu hisseler ile takas edilen A ve D grubu hisseleri en geç 2 yıl içinde satması ve elde edilen karı da şirketin beş yıl boyunca ana sermayesinde bulundurması şartı ile doğan 10 Milyon TL vergiyi ödeme zorunluluğunun ortadan kalkıyor. Dolayısıyla KARÇEL ve KARDÖKMAK kasasında bulunan 30 Milyon A ve D Grubu hisseleri en geç 31.12.2019 tarihine kadar satması gerekiyor.

KAMİL VE ÇAĞRI GÜLEÇ 10 MİLYON TL VERGİ ÖDEMEMEK İÇİN KARÇEL VE KARDÖKMAK’DAKİ 30 MİLYON LOT HİSSENİN SATIŞINI İSTEDİ

Bu gelişmeler doğrultusunda; KARÇEL ve KARDÖKMAK A.Ş’nin 25.11.2019 tarihli yönetim kurulu toplantısında KARÇEL Yönetiminde bulunan Çağrı Güleç ve KARDÖKMAK Yönetiminde bulunan Kamil Güleç önerge vererek, şirketlerin kasasında bulunan Kardemir A ve D grubu hisse senetlerinin yıl sonuna kadar satışını talep ettiler.

Şirketler ise aldıkları yönetim kurulu kararı ile hisse satışının gerek bağlı şirketler ve gerekse KARDEMİR A.Ş ile yatırımcıları nezdinde ve mali külfetleri açısından ne şekilde etkileneceğinin tespitine yapmak amacıyla içinde Çağrı Güleç’in de olduğu bir komisyon kurma kararı almıştı.

Edinilen bilgilere göre; Komisyon çalışmalarının ardından hazırlanan sonuç raporunda, hisse senetlerinin satılmamasına yönelik karar alındığı ve esasen hisse senedi virman işlemlerinin istisnadan yararlanamayacağı anlaşıldığından, tespit edilen hususlarda KARDEMİR’in İç Denetim Direktörlüğünde istenen rapor ise hisselerin satışının 10 Milyon TL vergi yükümlülüğünü ortadan kaldırmadığını vurguluyor.

31.12.2019 TARİHİNE KADAR HİSSELER SATILSA DA 10 MİLYON TL VERGİ YÜKÜ ORTADAN KALKMIYORMUŞ.!

İç Denetim Direktörlüğünce hazırlanan rapora göre; 2017 Temmuz ayında KARÇEL ve KARDÖKMAK’IN uhdesindeki hisse senetlerinin 2017 Temmuz ayında yapılan virman işlemlerinin usulüne uygun yapılmadığı, yetkili organ kararlarının bulunmadığı, bur virman işlemlerinin istisna uygulama şartlarını taşımadığı anlaşılıyor. Ayrıca bu usulsüz işlemler nedeni ile Şirkete zararı oluştuğu da tespit ediliyor.

4 BAĞIMSIZ ÜYE GÜLEÇ’LER İLE İLGİLİ ADLİ VE İDARİ İŞLEM İSTEDİ

İç Denetim Direktörlüğü raporu ile ilgili hukuk görüşü de alındıktan sonra, yönetim kurulu üyelerinin sorumlulukları da göz önüne alınarak, bağımsız yönetim kurulu üyelerinin tamamının verdikleri önerge kabul edilerek, adli ve idari işlemlere başlanılmasına karar verildiği öğrenildi.

4 bağımsız üyenin tamamının imza attığı adli ve idari işlem talebinde Kamil Güleç’e yakınlığı ile bilinen Osman Kahveci’nin de imzasının bulunması bir hayli şaşırtıcı bulundu.

Bundan sonra adli ve idari makamlar Kamil Güleç’in 2017’de yaptığı hisse takası ile ilgili olayın nihai kararını verecek.

BABA OĞUL GÜLEÇ’LER PANİK VE TELAŞ İÇİNDE

2017’de yaptıkları hisse takasının komisyon araştırmaları sonrası usulüne uygun yapılmadığı, yetkili organların kararları bulunmadığı gerekçesi ile takastan doğan 10 Milyon TL verginin hiçbir şekilde ortadan kalkmayacağı anlaşıldığından baba-oğul Güleç’lerin ayrı bir telaş içine girdiği ifade ediliyor.

Güleçler yayınladığı basın açıklamasında, hisse takasından kaynaklanan verginin doğmasının yasa ve yönetmeliklere göre normal olduğunu ifade ederken, haklarında yapılan suç duyurusunu da hasmane olarak gördüklerinin de altını çiziyorlar.

Öte yandan usulsüz takas ile ilgili hem SPK’ya, hem de Adliyeye suç duyurusunda bulunulması kararı Güleç’leri kara kara düşündürmeye ve paniklemelerine neden olduğu da sektör içinde konuşuluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
17 ADET YORUM YAPILDI
bulaklı genç23 Aralık 2019 / 13:16 Cevapla

neymiş panikmiş telaşmış,güleçleri 10milyonlamı korkutuyorsunuz yani??adamlar kredikartıyla öder o parayı kredikartıyla!!!
nedir karabükün evladıyla derdiniz
bu nasıl memleket düşmanlığıdır
yarın kardemir geriye gittiğinde filyosta geride kaldığında siz kimden reklam alacaksınız?kardemire birşey olursa,şehir yine safranbolunun ilçesi olur
kardemir demek kamil güleç demektir,
o geride kalırsa orda güçlü olmazsa pasifize edilirse fabrikayı talan ederler talan…
parti il başkanları milletvekilleri dernekçiler tso müsiad
yeter izlediğiniz !!
memleketiniz değerlerine
kardemire güleçlere osman kahveciye sahip çıkın…

fatih kara23 Aralık 2019 / 00:14 Cevapla

vallahi kim nederse deain kamil ve cagri abimiz bir gun olsun selamsiz gecmedi uanimizdan ve maaslarimizi tikir yikir gununde odedi ve de oduyor allah razi olsun her ikisinden de sonucta onlarin sayesinde kac yuz tane eve as giriyor kaç tane yetim.doyuyor bunlarin ustesindende gelir insallah esas biz varimizi yogumuzu gosterip destek olmamiz lazim her ikisinden de allah razi olsun

Genco22 Aralık 2019 / 21:10 Cevapla

ÇELİĞİ EZİYOR KALİTEYİ ÜRETİYORUZ YÜRÜÜÜ İHRACAT ŞAMPİYONU BOŞ YERE UĞRAŞMAYIN YIKAMAYACAKSINIZ

Öz Karabüklü22 Aralık 2019 / 16:29 Cevapla

İbocan rumuzlu yorumcu, ne demek istiyorsun,ne fişlemesi, ne listesi, ne tazminatı, ne kovulması ne saçmalıyorsun.

Radyum Arventa20 Aralık 2019 / 22:05 Cevapla

Şimdi siz Güleç’lere sistematik çöküyorsunuz. Roller dağıtılmış, teksleri elinize almışsınız. Bir elinizde teksler diğer elinizde yeşiller, oh ne güzel yerel basın. Bir fazlasını verseler, yağdanlık yetmezdi. Kamil Güleç denilen bilge insan, Kardemir’in en zor zamanında, koca bir şehrin makus kaderini değiştirmek için varını yoğunu risk etmiş birisidir. İşle yatar işle kalkar, ölümlü olduğunu hiçbir zaman unutmaz. Az verir çok verir o tartışılır ama kimsenin bir kuruşunu bir gün geciktirmez. Siz şimdi o kadar baskı kurdunuz Güleçleri Kardemir’den çıkardınız. Ne olacak. Ethem Sancak’ın TMSF’den BMC’yi 200 Milyon dolara alıp %50’sini Katarlılara sattığı gibi dışarıdan birilerine peşkeş çekilecek. O zaman görürüm ben Kardemir’i.. Yapılması gereken bir sey varsa, Karabük’ün değerlerine gerçek Karabüklülerin sahip çıkmasıdır. 600 yıllık Karabüklüyü çıkarıp, Kayseriliyi, Malatyalıyı getirerek, bırakın ileri gitmeyi, yerinizde bile sayamazsınız.

Keltepeli20 Aralık 2019 / 21:17 Cevapla

Keltepeli ve Karabüklü olmak onurdur gururdur Keltepelere yalaka diyecek kadar alçalan bir yalakay orum yapan gördüm . Sadece şunu bilmesini isterim. Yüreginde Karabük ve Keltepe sevdası olan koca yürekli insanlar dan özür dilemesi gerekir.
Kuş kadar beyni olmayanlar Keltepe liyi Karabüklüyü anlayamaz. Katdemir öncelikle Özel bir şitket unutmayınız.

İbocan20 Aralık 2019 / 20:48 Cevapla

Öz karabüklü ibocan, listeleme fişleme işleri bitti mi. Unutmamak lazım herkes hakettiğini yaşar. Bu şirketten tazminatsız kovulabilmek gibi üstün başarı gösteren istisnai insanlardan birisin. Hayranlıkla izliyoruz seni

Htuncay20 Aralık 2019 / 20:15 Cevapla

Bulaklılar çalışkan ve zekidir. Malatya luyı ceo yapanlara oy verenler düşünsün. En azından Kamil güleçe ulaşıyordunuz bir kere kardemir de bulaklıyı sevmezler ama peşinden de Kamil güleçe yalakalık yapan o kadar keltepwli varki duyun. Simdi Malatya lı girsin beter olun kayserinin umurunda ya. Bişey çıkmaz bakın görün

Ömer Lütfü öner20 Aralık 2019 / 19:18 Cevapla

Amma seveni varmış bu ailenin Kardemir kurtulurken neredeydiniz bal tutan parmağını yalar dünyanın kanunu bu elini taşın altına koyan kimse kazanan o olur yurt içi yurt dışı fuzuli yorum belgen varsa konuş yoksa sus adam sansınlar bu kadar basit çamur at izi kalsın yapılmaz herkes evinin önünü temizlesin çok laf yalansız çok para haramsiz olmaz buda böyle biline .

Delm20 Aralık 2019 / 14:49 Cevapla

İlerleyen günlerde görürsünüz yazılırsa! Ak kara belli olur. Büyükler büyük denizde boğulur. Bekleyelim bakalım??

Ozkarabuklu20 Aralık 2019 / 12:04 Cevapla

Öyle bir iyi oluyorki bunlara. Hele de oğula. Yıllarca derebeylik yapıldı. Göz ağrısı müdürün ricasıyla kaç masum ekmeğinden edildi. Bu zulumlerde kimlerin dahli varsa hepsi sırayla belasını buluyor. Ercument de bi zamanlar diyordu ya güleçler ne istediyse yaptım ama başıma bunlar geldi diye. Eeee el oğlu kimseyi tanımaz bay ercüment. Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır diye boşuna dememişler. Bak senin odandan çıkmayan ilk göz ağrın da ne hallere düştü….

KARABÜKLÜ20 Aralık 2019 / 11:35 Cevapla

BULAK KÖYÜNDEN GÜLEÇLERE MUHALİF SESLER ÇIKIYORSA ,DEFİNE , HIRSIZLIK DİYORSA BU DEMEKTİR Kİ ORTALIK ŞU KIŞ GÜNLERİNDE DAHA ÇOOKK ISINACAK ÇOOKKK .

KARABÜKLÜ20 Aralık 2019 / 11:30 Cevapla

DELM RUMUZLU YORUMCU, AMA YURT İÇİ AMA YURT DIŞI DERKEN KİMLERİ HANGİ MİHRAKLARI KASTETTİĞİNİZİ AÇIK ETSENİZ , YURT DIŞINDAN KASTINIZ MALUM YERMİDİR YOKSA.

Bulak Köy Grubu20 Aralık 2019 / 06:20 Cevapla

GÜLEÇ AİLESİ KAHVECİ AİLESİ BUNLAR İLE BAĞI OLAN BUNLARIN TELEFON TARAFİKLERİ BUNLARIN İNTERNET GEÇMİŞLERİ DEVLET TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR BUNLAR VE BUNLAR İLE BAĞI OLANLAR KAÇACAK DELİK ARAYACAKLAR DEFİNE MİLYON VURDULAR HURDA MİLYON SOYGUN YAPTILAR KARDEMİR BİTİRENLER BUNLAR MALLARI DEVLET EL KOYMASI LAZIM

Delm19 Aralık 2019 / 21:22 Cevapla

Herkes bir dedikodu dolandırır. Herkes birilerini bitirmeye çalışıyor. Ama 23.06.2019 da belli oldu. Ama yine de ölüyü dirilebilir mi?? Süleyman Demirel in bir lafı vardır çok da sevilir. Dün dündür, bugün bugündür yarınımıza bakalım demiş. Adam gibi adamdı. Ama İNSANLAR anlamaz. Güleç e de bir şey olmaz. Olursa düzeltmeyi itina ile yapılır. Ama yurtiçi ama yurtdışı. Yazın bir kenara!!!!????

Hulki19 Aralık 2019 / 17:44 Cevapla

Bu memleketin adamı sırtını. Kimse yere getiremez paranın gücü var sonuçta boş işlerle uğraşmasin kimse

KARABÜKLÜ19 Aralık 2019 / 17:34 Cevapla

KAYFECİNİN GÜLEÇLERİ SATTIĞI DOGRUYSA
GELECEK OLAN GELİYOR DEMEKTİR. BAZILARI İÇİN TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR BİR DEVİR KAPANIYOR DEMEKTİR. DEMEDİ DEMEYİN YAKINDA GÜLEÇ SEVGİ EVLERİ DERNEĞİ DOSYASI DA AÇILIR …. HADİ HAYIRLISI. GÖRELİM MEVLAM NEYLER , NEYLERSE GÜZEL EYLER. ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE.


 • Günün haberleri WhatsApp kutunuzda!
  Aşağıdaki kutuya telefon numaranızı yazın, hemen abone olun…

  [contact-form-7 404 "Not Found"]
 • ÖNE ÇIKAN HABERLER
  Güncel Haberler
  İLGİLİ HABERLER
  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.