YOLDA GÖÇÜK OLUŞTU, SAFRANBOLU'YA ULAŞIM YOK

SEL SULARINDAN DOLAYI ÇÖKEN KASTAMONU-KARABÜK YOLU ULAŞIMA KAPATILDI SAFRANBOLU YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

banner73
Genel 02.02.2016, 11:17 02.02.2016, 11:17
16
YOLDA GÖÇÜK OLUŞTU, SAFRANBOLU'YA ULAŞIM YOK
banner36
SEL SULARINDAN DOLAYI ÇÖKEN KASTAMONU-KARABÜK YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

SAFRANBOLU YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

GÖÇÜK

Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma kapatıldı.

Karabük’te biriken karların erimesi, dün sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden sağanak yağış ile birleşince Karabük Safranbolu’da sel meydana geldi. Karabük Belediyesi tarafından Kanyonpark Projesi kapsamında bulak üzerine yapılan bentte göçük oluşurken, Karabük-Safranbolu yolu ulaşıma kapandı.

Tıkanan menfezlerin patlamasıyla kanyondan boşalan sel sularının aktığı Karabük-Kastamonu karayolu da tamamen çöktü. Çökme sonucu yol çift taraflı ulaşıma kapatılırken, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Sel sularından canını zor kurtardığını anlatan Sadık Karakaş isimli bir vatandaş ise, “Suları takip ediyordum. Her şey bir anda oldu. Su bir anda gelince camdan atlayarak canımı zor kurtardım, ama hayvanlarım telef oldu” dedi.

Öte yandan Karabük-Safranbolu yolu Adnan Menderes Bulvarı Kireç Kuyusu Mevkii'nde olası heyelan tehlikesine karşın ulaşım tamamen durduruldu. Heyelan riski taşıyan bölgelerde yetkililerin incelemeleri sürüyor.

[gallery link="file" columns="2" ids="32685,32686,32687,32688"]
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39