YETERLİ POLİS GELMEYİNCE MAÇ TATİL EDİLDİ

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) 13. hafta fikstürüne göre Karabük Üniversitesi Ayyıldız Stadyumu'nda dün saat 14:00'da oynanması gereken 100. Yıl Soğu

Genel 18.12.2017, 13:36 18.12.2017, 13:36
19
YETERLİ POLİS GELMEYİNCE MAÇ TATİL EDİLDİ
banner36

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) 13. hafta fikstürüne göre Karabük Üniversitesi Ayyıldız Stadyumu'nda dün saat 14:00'da oynanması gereken 100. Yıl Soğuksuspor ve Kdz. Ereğli Belediye Spor arasındaki karşılaşma, müsabakaya hakem kanaatine göre yeterli güvenlik güçlerinin gelmemesi sebebiyle tatil edildi.

Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) 6. Grup'ta mücadele eden ve ligde zor günler geçiren 100. Yıl Soğuksuspor, kendi sahasında 3 puan almak için müsabaka için tüm hazırlıklarını tamamladı. Her iki takım oyuncuları forma ve kramponlarını giyerek sahaya çıkarken taraftarlar ise tribündeki yerini aldı. Fakat hakem heyetinden teknik direktörüne kadar herkesin hazır bulunduğu müsabakada takviye olarak istenen Çevik Kuvvet ekipleri başlama vuruşundan 45 dakika sonrasına kadar gelmeyince maç tatil edildi.

Tüm hazırlıklarını tamamlayarak yeşil sahaya çıkan ev sahibi ve konuk takım oyuncuları, maçın tatil edilmesiyle soyunma odasına giderek formalarını çıkardı ve stadı terk etti. Başbakan Binali Yıldırım'ın Çankırı ziyareti sebebiyle o bölgeye takviye ekip olarak gönderilen Çevik Kuvvet polislerinin gelemediği maç, ileri bir tarihe ertelenirken gelecek günlerde kulübün para cezası alması bekleniyor.

Hemen her bölgede binlerce kişinin katıldığı ve kıran kırana mücadelenin yaşandığı Bölgesel Amatör Lig müsabakalarından olan ve sporcuların başlama düdüğünü dahi duyamadan evlerine döndükleri 100. Yıl Soğuksuspor ve Kdz. Ereğli Belediye Spor arasında oynanması gereken maça, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü'nün stad içi ve dışında güvenliği sağlamak üzere neden ekip göndermediği ise merak konusu oldu.

Maçın tatil edilmesinin ardından yaşanan sıkıntıları dile getiren Kulüp Başkanı Cumhur Yılmaz, "Maçı Ayyıldız Sadyumuna aldık, rakipler için önemliydi. Çünkü görsellikte her şeyden önce önemli. Biz Karabük ilimizi gerek içeride gerek dışarıda, yokluklara rağmen en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu hafta hocamızın ve muhtarımızın yoğun çabasıyla maçı bu stada aldık. Ama bu şekilde Karabükümüz küçük duruma düşmüş oldu. Biz gerekli yazışmaları yaptık ve amatör bir ligde değiliz. Karabük'teki yetkililerin şunu anlaması lazım, amatör bir ligde mücadele etmiyoruz. Amatörün bir üstü, profesyonelin bir altı orta bir ligde ama profesyonel statüsünde bir ligde mücadele ediyoruz. Bunun için gerekli önlemlerin alınması lazım artık. Her gittiğimiz yerde en az 150 polis oluyor. Gittiğimiz yerde 15-20 Bin taraftara oynuyoruz. Karabük ili adına kötü bir anı oldu. İnşallah bir daha tekrarlanmaz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39