YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI PARKLARDA DEVAM EDİYOR

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Park Bahçeler Amirliği tarafından ağaç

Genel 14.11.2017, 15:28 14.11.2017, 15:28
9
YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI PARKLARDA DEVAM EDİYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Park Bahçeler Amirliği tarafından ağaç dikme çalışmaları devam ediyor.


Park Bahçeler Amirliği Ekipleri ana arter konumundaki caddeleri, yeşil ve güzel bir kent oluşturmak adına şehrin birçok yerinde başlamış olduğu ağaçlandırma çalışmalarına orta refüjlerin fidan dikimi sonrası, çocukların oyun alanları olan parkları da yeşillendiriyor.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Dr. Fatih Ürkmezer, İlçenin ihtiyaç duyduğu park ve bahçe gibi pek çok alanda ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyoruz İlçenin doğal elemanları olarak ön plana çıkan cadde, bulvar ve refüjlerdeki ağaçların; estetik ve işlevsel bir karaktere sahip olduğunu belirtti.

Ürkmezer,’’ İlçe genelinde çalışmalarımızı hız kesmeden devam ediyoruz. Mahallelerde ağaçlandırma ve yeşil alan yapımı çalışmalarını sürdürüyoruz. Önemsediğimiz konuların başında yer alan çocuklarımızın, eğitim dışında gelişimleri için gerekli olan oyun alanlarının da en güzelini onlara sunmayı amaçlıyoruz.

Parklarda, çocuklar için oyun grupları ve güvenli kauçukla kaplı zeminlerimiz mevcut bunun yanı sıra, çevre düzenlemesi kapsamında çimlendirme, fidan dikimi yapılıyor ve dekoratif peyzaj kullanılıyor. Yürütülen bütün bu çalışmalar neticesinde, vatandaşlarımızın ilçede sağlık içinde yaşamalarına katkı sağlayacak, ağaçlandırma çalışmalarının park ve bahçeleriyle her anını yaşamaktan keyif alacakları bir ilçe haline dönüştürmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Safranbolu Belediyesi, Daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir bir kent hedefinden yola çıkarak, görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir ilçe için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74