YERLİ LOKOMOTİFLERİN KULLANIMINA BAŞLANDI

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİ ARTTIRMAYI HEDEFLEYEN KARABÜK DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARINDA A.Ş (KARDEMİR), TÜRKİYE LOKOMOTİF VE MOTOR SANAYİİ A.Ş. (TÜLOMSAŞ) TARAFINDAN YERLİ İMKANLARLA ÜRETİLEN LOKOMOTİFLERDEN ALARAK İHTİYAÇLARINI YERLİ VE MİLLİ OLANAKLARI KULLANARAK GİDERİYOR. (ERSİN TURAN/KARABÜK-İHA) Yerli ve milli üretimi arttırmayı hedefleyen Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) tarafından yerli imkanlarla üretilen lokomotiflerden alarak ihtiyaçlarını yerli ve milli olanakları kullanarak gideriyor.

Genel 25.08.2020, 23:31 25.08.2020, 23:31
87
YERLİ LOKOMOTİFLERİN KULLANIMINA BAŞLANDI
banner36
Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR), yerli imkanlarla üretilen lokomotiflerin kullanılmasına başlandı.Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) tarafından yerli imkanlarla üretilen 7 lokomotif, KARDEMİR'de düzenlenen törenle hizmete alındı.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, burada yaptığı konuşmada, yerli üretimi tercih ettiklerini söyledi.

"Şirketimizin ve ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak için gece gündüz çalışıyoruz." diyen Yolbulan,"Ülkemizin üretim ve mühendislik kabiliyetlerine sonuna kadar güveniyoruz. Bu satın alımın tüm sektörlere örnek olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Fabrika olarak savunma sanayisi, otomotiv ve raylı sistemler alanında yerli üretime destek sağladıklarını belirten Yolbulan, "Nakliyat Müdürlüğümüze tahsis edilen ve dizel elektrikli özelliğe sahip lokomotiflerimiz hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Yolbulan, törende ayrıca yönetim kurulu üyeleri ve Genel Müdür Necdet Utkanlar ile şalt sahasıyla çelikhane arasında iletimi sağlayacak havai elektrik hattı yatırımının da açılışını gerçekleştirdi.

[gallery columns="2" ids="90237,90236"]

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74