YENİCE ULUSLARARASI DAĞ BİSİKLET YARIŞLARI SONA ERDİ

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen

Genel 21.08.2017, 11:54 21.08.2017, 11:54
73
YENİCE ULUSLARARASI DAĞ BİSİKLET YARIŞLARI SONA ERDİ
banner36

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen ve üç gün süren Maraton Türkiye Şampiyonası ve 7. Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet Yarışları sona erdi. 


Seyir terası ve Yazıköy güzergahları arasında üç gün süren yarışlara aralarında 3’ü İranlı olmak üzere çeşitli illerden toplam 100 bisikletli katıldı.

Yarışların son gününde Maraton Türkiye Şampiyonası kategorisinde ‘Büyük Erkekler’ kategorisinde birinciliği İranlı Faraz Shokri, ikinciliği Emre Yavuz, üçüncülüğü ise Abdulkadir Kelleci, büyük bayanlarda 'Elit Kadınlar' kategorisinde ise birinciliği Esra Kürkçü, ikinciliği ise Merve Pelin Bayram elde ettiler. Master 50’de ise Yeniceli iki sporcu Kadir Koymalı birinci, Fahri Cebecik ise ikinci oldu. Seyir Terasında yapılan ödül töreninde dereceye giren bisikletçilere para ödülü ve madalyalarını Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Belediye Başkanı Zeki Çaylı Eskipazar Kaymakamı Samet Serin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ve diğer protokol üyeleri verdi.

7’nci Yenice Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışları'nı değerlendiren Belediye Başkanı Zeki Çaylı, “Her geçen yıl Uluslararası boyutta çok daha ivme kazanan organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Yenice Belediyesi, 7 yıldır olduğu gibi gelecek yıllarda da bu yarışların ana sponsoru olmaya devam edecektir.

Düzenlediğimiz yarışlara katı veren Kaymakamlığımıza ve Türkiye Bisiklet Federasyonuna teşekkür ediyoruz. Belediye olarak ana hedeflerimizin başından yüzde 85’iormanlarla kaplı olan ve Avrupa’nın 9 sıcak noktasından biri olan Yenice ormanlarını ve doğa turizmini geliştirme adına bu tür etkinliklerle tanıtmayı hedefliyoruz. Her geçen yıl daha iyiye giden bu tür organizasyonlarımızı gelecek yıllarda da çeşitlendirerek arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-3
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74