YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI'DAN BASIN AÇIKLAMASI

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI; “15 Temmuz darbe girişimine " Tiyatro" diyerek Cumhurbaşkanımıza iftira edenleri bug

Genel 17.06.2017, 16:56 17.06.2017, 16:56
52
YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ÇAYLI'DAN BASIN AÇIKLAMASI
banner36
YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI;

“15 Temmuz darbe girişimine " Tiyatro" diyerek Cumhurbaşkanımıza iftira edenleri bugün muteber kabul etmemiz hiçbir şartta mümkün değildir “Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, bugün pazaryerinde yaşanan hadiselerle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Çaylı, yazılı açıklamasında, “ Yılmaz Kırık yalanlarına devam etmektedir “ dedi.

Belediye Başkanı Çaylı'nın açıklamasının tamamı ise şu şekilde;

“Bir düzen ve intizam içerisinde devam etmesi gereken kamusal uygulamalarda şahsımı ve idaremizdeki belediyeyi ayrıcalık kazanmak için dolaylı şekillerde taciz edenler dün olduğu gibi bugün de hayal kırıklığı yaşayacaklardır.

Siyasi organizasyon kişiliksiz, omurgasız insanların kimlik kazandıkları bir imtiyaz makamı değildir, olmamalıdır. Aksine hizmet ve samimiyet sorumluluğudur. 15 Temmuz öncesi tamamen muhalif oldukları Ak Parti ailesine güç ve imtiyaz için yamananların şimdilerde Ak Parti kimliği taşıyor olmaları ancak kimliksiz kişiliklerinin zavallı tezahürüdür. Bizim tarafımızdan bir mensubiyet itibarı görmüyor, görmeyecektir.

Yılmaz Kırık, 2001 yılından bu yana yani AK Partimizin kuruluşundan bu tarafa değişik partilerde görev almıştır ve hiç AK Partili olmamıştır. Bu sürede görev aldığı partilerde Sayın Cumhurbaşkanımıza burada ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmuştur.

Yılmaz Kırık, hayatı ve siyasi boyunca her dönemde provokatör eylemler içeresinde olmuştur. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde , ilçemize seçim gezisi için gelen dönemin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in önünü kesen, aracına yumurta atan gruba liderlik – önderlik etmiştir.

15 Temmuz darbe girişimine " Tiyatro" diyerek Cumhurbaşkanımıza iftira edenleri bugün muteber kabul etmemiz hiçbir şartta mümkün değildir .

Kırık, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan FETÖ darbe girişimini dahi kabullenmemiş, 16 Temmuz sabahında , ‘ Böyle darbe – marbe olmaz. Bu bir tiyatrodur. ( Sayın Cumhurbaşkanımız için ) Tayyip’in kendisini Başkan seçtirmek için yaptırdığı bir oyundur ‘ demiştir.

Bizler, arkadaşlarımızla ve bir önceki ilçe yönetimimizin tamamı ile Yenice’de 30 gün demokrasi nöbeti tutarken, biz demokrasi meydanında Yılmaz Kırık’ı ve bugün için yönetimine aldığı hiçbir yönetim kurulu arkadaşını göremedik.
30 Mart 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde karşımızdaki CHP Adayına oy isteyen, 07 Haziran 2015 ve 01 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde bu AK Partiye oy filan verilmez diyen Kırık, ilçe başkanı olduğu günden bu yana yalanlarına ve iftiralarına devam etmektedir.

Bunların geride kalan 10 aylık görev sürelerinde sürekli Yenice sokaklarında ve kamuoyunda akçeli işleri konuşulmaktadır.

Yılmaz Kırık ve oluşturduğu toplama yönetim, benim ve arkadaşlarımın AK Partililiğini tartışamaz, konuşamaz, dile dahi getiremez.

Bizler, 2001 yılında teşkilatlarımızı oluştururken yönetime yazacak isim dahi bulamıyorduk. İlçe Teşkilatı binasına kendi şahsi binamı tahsis ettim. Deyim yerindeyse, peynir – ekmek, zeytin yiyerek, çay içerek, arkadaşlarımıza zor şartlar altında AK Partiyi Yenice’de kurduk ve bugünlere gelmesi gayret ve çabası içinde olduk.
Atandığı günden beri sürekli Yenice siyasetinde olumsuzluklar ile anılan Yenice Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Kırık, bir zerre suda yine fırtınalar koparmaya devam etmektedir.

Yenice Belediyesi’nin pazaryeri düzeni yasalar çerçevesinde Belediyemiz Zabıta Ekiplerince düzenlenmektedir.
Yenice’de bizim dönemimizde oluşturulan sebze pazarının girişi ile karayolundan şehir içi ana girişine, bugüne kadar Pazar tezgâhı kurulmamıştır, kurulmasına müsaade edilmemiştir.

Biz, Yenice Belediyesi olarak kişiyi değil, toplumun tamamına hitap edecek uygulama içerisinde oluruz, olmaya devam ederiz.

Bu işin bir provokasyon olduğuna inanıyoruz. Bugüne kadar hiç pazar tezgahı açmamış bu bayan kardeşimizin yasalara uygun olmayan buraya, tezgah açmasını manidar bulduk. Zira belirli bir süre sonra buraya; yalan, iftira ve karalamalarıyla 10 aylık geçmişi olan Yılmaz Kırık’ın hemen gelmesi, çağrılması , anında meselenin Karabük basınına yansıtılması oynanan oyunun bir parçasıdır diye düşünüyoruz.

Yılmaz Kırık yönetimden arkadaşları ile burada tezgahın başına geçerek, ‘ Ben buradayım. Tezgah benim. Kaldırabilen varsa gelsin kaldırsın ‘ diyerek herkese ve kolluk kuvvetlerimize meydan okumuştur.

Bizler, Yenice Pazarında herkese, her esnafa yasalar çerçevesinde uygulama yaptık, yapmaya devam ederiz. Bugüne kadar sebze pazarına ve karayolu kenarına tezgah kurulmasına müsaade etmedik, etmemeye devam edeceğiz. Biz, esnafa her konuda yardımcı olduk, olmayı sürdüreceğiz. Yenice esnafı bizim uygulamalarımızdan memnundur.

Yine, yapılan açıklamalarda ismi geçen Adem Beşevli isimli esnafa hazır giyim pazarında yer gösterilmiştir. Adem Beşevli, bu gösterilen yerin haricinde başka arkadaşlarının tezgah açacağı alanlara da tezgah açmak istemektedir. Biz, tüm esnafın hakkını korumakla sorumluyuz. Haklarına riayet etmeyen esnafa müsaade etmedik, etmeyeceğiz.
Yine, bu hadiselerden hemen 10-15 dakika sonrası Karabük Basınında konunun haber yapılması da son derece düşündürücü ve provokedir bir hadisenin bariz bir parçasıdır.

Yenice küçük bir ilçemizdir. Bize göre dünyanın en güzel yeridir. Biz Yenice'yi biliriz. Biz her birimiz birbirimizi çok iyi biliriz. Dışarıdan bakanlar kimin penceresinden görüyorsa onun istikametiyle bilir. Hayır da şer de niyetle talep edilir ve talepleri Rabbim takdir eder. Biz sadakat gösterdik, hizmet ettik.

BİLEN BİLİR...

Kamuoyuna en derin saygı , sevgi ve muhabbetlerimizi sunuyoruz “

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74