YAŞLI KADINDAN 75 GÜNDÜR HABER YOK

AFAD EKİPLERİ 75 GÜN SONRA YENİDEN ARAMALARA BAŞLADI

banner108
Genel 14.05.2016, 15:55 14.05.2016, 15:55
38
YAŞLI KADINDAN 75 GÜNDÜR HABER YOK
banner36
AFAD EKİPLERİ 75 GÜN SONRA YENİDEN ARAMALARA BAŞLADI

KAYIP

Karabük’te 29 Şubat tarihinde ekmek almaya gidiyorum diye evden ayrılan ve kendisinden 75 gündür haber alınamayan 72 yaşındaki Hatice Özkur’u bulmak için AFAD ekipleri ve gönüllüleri Karabük-Yenice arasında çayda arama çalışması başlattı.

2 çocuk annesi Hatice Özkur, 29 Şubat Pazartesi günü sabah saatlerinde, Yeşil Mahalle Cami Altı Sokak'taki evinden ekmek almak için çıktıktan sonra bir daha geri dönmedi. Çocukları İsmet ve Hikmet Özkur, aramalara rağmen annelerini bulamayınca tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Yaklaşık 75 gündür ölü ya da canlı olarak bir tülü haber alamadıkları anneleri için çaya düşme ihtimaline karşı çocukları AFAD’ tan yardım isteyerek, Karabük -Yenice arasında aranmasını talep etti.

Düşme ihtimalinin düşünüldüğü Araç ve Filyos Çayı ile çevresinde yapılan aramalarda bugüne kadar sonuç çıkmadı. Aralıklarla devam eden çalışmalarda bugünde Karabük AFAD ile İstanbul Mahalle Afet Gönüllüleri ve Karadeniz Ereğli İtfaiye Gönüllüleri Derneği’nden yaklaşık 50 kişilik ekip Araç ve Filyos çaylarında arama çalışması başlattı. Çalışmalarda dalgıç ekipleri ve 2 arama kurtarma köpeği de yer aldı.

AFAD Karabük İl Müdürü Gazanfer Erbay, 50 kişilik bir ekiple hem karadan hem de dalgıç ekipleriyle çaydan arama çalışmalarına başladıklarına söyledi.

Karabük’ten İlçesi Yenice’nin çıkışına kadar olan çay boyu arama yapacaklarını belirten Erbay, “Çocukları annelerinin suya düşüp düşmediğini bilmek istiyor. En azından ona ait bir eşyanın, bir parçanın bulunmasını istiyor. Vatandaşımızın talebi ve sivil toplum kuruluşlarının önemini göstermek üzere bu aramayı gerçekleştiriyoruz. Bölge engebeli, çayın debisinin çok fazla olması ve görüşün kısıtlı olması nedeniyle aramalar zorlaşıyor. Ne kadar çabuk haber verilirse ve ne kadar çok fazla sayıda bir ekiple arama çalışması yapılırsa bulma şansı o kadar yüksek oluyor.” dedi.

Yorumlar (0)
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74