YALOVA VE KARABÜK'TE 20 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ; YALOVA VE KARABÜK SANAYİ BÖLGELERİNDE 20 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

banner73
Genel 08.06.2017, 15:00 08.06.2017, 15:00
18
YALOVA VE KARABÜK'TE 20 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
banner36
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ;

YALOVA VE KARABÜK SANAYİ BÖLGELERİNDE 20 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ'NDE KARABÜK'TE 5 BİN KİŞİ YALOVA'DA 15 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEKwww.milliyet.com.tr'nin haberine göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yalova ve Karabük'te yapılan Organize Sanayi Bölgeleri'nde planlanan 20 bin kişilik istihdamı açıkladı. 3 milyon 440 bin metrekarelik alan kurulacak olan Karabük-Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB'de 5 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Haberde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yalova ve Karabük'te kurulan organize sanayi bölgelerinin (OSB) yaklaşık 20 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını açıkladığı ifade edildi. Organize Sanayi Bölgeleri'nde istihdam politikalarını desteklemeyi, modern sağlıklı ortamlarda çalışma imkanı sunmayı ve sanayileşmenin dengeli dağılımıyla şehirlerde düzenli kentleşmeyi sağlamayı amaçladıklarını anlatan Özlü, bu kapsamdaki çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

"KARABÜK'TE 3,4 MİLYON METREKARELİK ALANDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULACAK"

Bakan Özlü, Yalova'nın Laledere ve Gacık köyleri mevkisindeki 4 milyon 692 bin 300 metrekarelik alana Yalova İMES Makina İhtisas OSB'yi kurduklarını belirterek,"Yalova İMES Makina İhtisas OSB'nin tam kapasite faaliyete geçmesiyle, yaklaşık 15 bin kişiye istihdam olanağı sağlanacağı öngörülüyor." ifadelerini kullandı.

OSB'lerin ekonomiye katkısına dikkat çeken Özlü, bakanlık olarak her bölgeye ve şehre ihtiyaca uygun OSB kurabilmek amacıyla büyük gayret gösterdiklerini belirtti.

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde de 3 milyon 440 bin metrekarelik alanda Karabük-Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB'yi kurduklarını ifade eden Özlü, bölgenin kurucu ortaklarını, yüzde 51 katılım payı ve 8 üye ile Karabük İl Özel İdaresi, yüzde 49 katılım payı ve 7 üye ile Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının oluşturduğunu söyledi.

KARABÜK OSB'DE 5 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI

Söz konusu OSB'de fabrikasyon metal ürünleri, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman, motorlu kara taşıtı treyler ve yarı treyler, her türlü metal ve metal ürünleri imalatının yapılacağını belirten Bakan Özlü, "Karabük-Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB ile aynı sanayi iş kolunda faaliyette bulunan işletmeler bir araya toplanacak ve bölgede yatırım yapacak demir çelik üreticilerinin rekabet gücü artacak. Organize Sanayi Bölgesinin tam kapasite çalışması halinde 5 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Dolayısıyla elde edilecek üretimle, Karabük'ün ve ülkemizin ihracatı yükselecek ve sağlanacak istihdam artışıyla da il dışına göç engellenmiş olacak." dedi.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74