VERGİLİ'TEPKİMİZ İŞGALE KARŞI UYGULANAN ÇİFTE STANDART'

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 2014-2018 dönemi Türkiye Milli Heyeti Asıl Üyesi olarak Fransa’nın

Genel 27.03.2018, 17:33 27.03.2018, 17:33
9
VERGİLİ'TEPKİMİZ İŞGALE KARŞI UYGULANAN ÇİFTE STANDART'
banner36
Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 2014-2018 dönemi Türkiye Milli Heyeti Asıl Üyesi olarak Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kongrede bir konuşma yaptı.

Başkan Vergili yaptığı açıklamada; “Resepsiyonlar sık sık yapılıyor. Yalnız şu ana kadar Rusya'nın Ukrayna'ya karşı bir davranışı veya sorunu olmadı. Mesela Ermenistan'da bir resepsiyon yaptı. Onun da bir Karabağ işgali vardı, ki Ukrayna buna ne kadar destek verdi bilmiyorum. O resepsiyonda bildiğim kadarıyla herkes vardı.

Aynı şekilde bir işgal söz konusu. Ermenistan tarafından Karabağ'ın işgali söz konusu. Ermenistan bu işgali gerçekleştirdiği zaman legal oluyor. Hiç kimse bir tavır koymuyor. Ben bunların hiçbirisini kabul etmiyorum. Yani burada sık sık bu resepsiyonlar düzenleniyor.

Şimdi biz parti grubu olarak bu resepsiyonlara katılıp katılmamayı tartışıyoruz. Yani o zaman bu tavrın herkese konulması gerekiyor. Ben zaten bu resepsiyonlara katılmıyorum. Hiçbir zamanda katılmadım. Yine bu resepsiyonlara katılmayacağım ama burada bir mesaj verilip, verilmiyor ayrı bir mesela, bunların iyi değerlendirilmesi lazım ki Ukrayna'nın da şu andaki işgalci devletlere karşı tutumunu kendilerine nasıl düşünüyorsa o şekilde sergilemesi lazım. Ama ben bunu görmedim.

Bugüne kadar Azerbaycan'ın Karabağ meselesi ile ilgili Ukrayna bu parlementede, bu mecliste, bu konseyde tek bir cümle etti mi, tek bir kelime konuştu mu ki burada bir parti grubundan aynı şekilde kendi düşünceleriniz doğrultusunda konuşma bekliyorsunuz” dedi.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39