VERGİLİ,ASFALT ÇALIŞMALARI TÜM MAHALLELERDE DEVAM EDECEK

Bayır Mahallede bozuk olan eski asfaltlar freze makinesiyle sökülüyor, yerine sıcak asfalt kaplanıyor.

banner73
Genel 09.08.2017, 14:28 09.08.2017, 14:28
19
VERGİLİ,ASFALT ÇALIŞMALARI TÜM MAHALLELERDE DEVAM EDECEK
banner36

Bayır Mahallede bozuk olan eski asfaltlar freze makinesiyle sökülüyor, yerine sıcak asfalt kaplanıyor.


Karabük Belediyesi yapmış olduğu plan program dâhilinde asfalt çalışmalarını süratli bir şekilde sürdürüyor.

Geçmiş yıllarda eski asfalt kaldırılmadan yenisinin yapılması yol kotlarının yükselmesine neden olurken, Karabük Belediyesi freze aracıyla eskimiş ve yıpranmış asfaltları sökerek, yeni asfalt ile daha temiz ve düzgün bir yüzey üzerine atıyor.

Asfalt kazıma makinesiyle eski asfalt kaldırılarak, yol kotu düşürüldükten sonra yeni asfalt seriliyor. Bu sayede kaldırımla yol arasında neredeyse kaybolmuş kot farkı da bu kazıma sayesinde yeniden olması gereken seviyelere gelmiş oluyor.

Her gün bozuk ve yıpranmış yollar kazınarak asfaltlanıyor. Böylelikle yollar daha kaliteli ve sağlam hale geliyor. Asfalt sökme ve yenileme çalışmalarının hız kesmeden tüm mahallelerde devam edeceğini belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili açıklamasında; “Biz mümkün olduğu kadar yama yapmadan sıcak asfalt çalışması yapacağız diye halkımıza söz verdik.

Sıcak asfaltla şehrimize yakışan yol yapacağız. Üst üste asfalt yapmıyoruz. Bozuk yolların üstünü asfaltla kaplamıyoruz. Freze makine bozuk asfaltı yoldan tamamen kazıyor, zemini pürüzsüz hale getiriyor, ondan sonra yepyeni asfaltı döküyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74