VERGİLİ YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı canlı yayın ile Marzinc ve çevre kirliliği noktasında çıkışını sürdüren Belediye Başkanı Rafet Ver

banner73
Genel 14.11.2017, 12:50 14.11.2017, 12:50
19
VERGİLİ YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI
banner36

Sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı canlı yayın ile Marzinc ve çevre kirliliği noktasında çıkışını sürdüren Belediye Başkanı Rafet Vergili, usulsüzlüklerin olduğunu iddia ettiği sahadan görüntüleri takipçileriyle paylaşarak yetkilileri göreve davet etti.

Vergili yaptığı yayında, "Öncelikle Karabük Valisi Kemal Çeber'i , Karabük Savcılarını, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'ı göreve davet ediyorum. Bu yapılan işlem tamamen usulsüz ve insan haklarını ihlal eden bir işlemdir.

Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan bey çekmiş olduğumuz videoyu izlesin ve bu fabrikanın hangi kriterlere uygun olup olmadığını değerlendirdikten sonra bu fabrikayı kapatıp kapatmayacaklarına karar verip Karabüklülere de düşüncelerini bildirmelerini dilerim.

Şu anda bu zehirli atık malzemeleri açık kasa vasıtalara yükleyerek sevkiyatlarını yapmaktadırlar. Bu sevkiyatların ise şu anda nereye gittiği belirsizdir. Şu anda hiçbir norm ve kriterlere uygun olmayan bir yükleme ve çalışma esasları içinde işlerine devam etmektedirler. Ayrıca Organize Sanayi Bölgelerinin bu sahalarında açık işlem ayrışma ve öğütme yapma işlemleri de yapılmaktadır. Bunları da dikkate almalarında fayda vardır. Biran evvel bu fabrikaların kapatılmasını kendilerinden talep ediyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74