VERGİLİ, UYSAL ARASINDA CANLI YAYIN HODRİ MEYDANI

VERGİLİ'DEN UYSAL'A "HODRİ MEYDAN CANLI YAYINA ÇIKIP KARŞILIKLI KONUŞALIM" BURHANETTİN UYSAL "RAFET BEY İLE HER TÜRLÜ CANL

Genel 13.02.2019, 19:12 13.02.2019, 19:12
21
VERGİLİ, UYSAL ARASINDA CANLI YAYIN HODRİ MEYDANI
banner36
VERGİLİ'DEN UYSAL'A "HODRİ MEYDAN CANLI YAYINA ÇIKIP KARŞILIKLI KONUŞALIM"

BURHANETTİN UYSAL "RAFET BEY İLE HER TÜRLÜ CANLI YAYINA ÇIKARIM AMA TEŞKİLATIM İZİN VERİRSE"

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili, AK Parti Karabük Adayı Burhanettin Uysal’a “Kozlarımızı canlı yayında paylaşalım” teklifinde bulundu.

Vergili “Burhanettin bey ile Karabük’teki uygun internet haber sitelerinin ve uydu yayını yapan yerel TV kanalının canlı yayın yapacağı bir programa çıkalım.” Dedi.

Vergili “Ben kendisini canlı yayına davet ediyorum, buradan da davet edeyim. Burhanettin Bey şu anda sürekli bir ithamda bulunmaya çalışıyor. Sürekli olarak yalancılıkla suçluyor, başka şeylere benzetiyor. Sürekli olarak şu var, ben yaptım, ben yaptım. Bunları böyle söylemenin hiçbir anlamı yok. Ne yaparız? İki medeni kişi karşılıklı otururuz, Karabük’ün bütün problemlerini masaya yatırırız. Bunları tartışırken vatandaşta bu işi kim yapabilir, kim yapamaz daha sağlıklı karar verir. Yoksa öyle popülist politikalarla, afiş asmalarla, reklam filmi çevirmekle, algı yönetimleriyle seçim yürütülmez.

Önce ne yapabileceğini çok iyi anlatmak lazım. Neler olduğunu çok iyi anlatmak lazım. “Rafet Vergili Karabük’e ne yapmıştır?” diyor. Bunu sürekli tekrarlamaya gerek yok. Karabüklü bizim ne yaptığımızı biliyor, biz Karabük için neler yaptığımızı biliyoruz. Aspes borulardan Karabük’ nasıl kurtardığımızı biliyoruz, ana hatları değiştirdiğimizi biliyoruz. Bunların hepsi bir hizmettir. Bizim yapmış olduğumuz hizmet yalnız yer üstü değil, yer altında da belki ondan da fazla hizmetlerimiz var. Bunları görmediği için tabi bunları tekrarlayamıyor.

Üniversite için ‘Rafet Vergili hiçbir katkıda bulunmamıştır.’ Diyor. Kendisinin rektörlük döneminde, biz onu başarılı yapabilmek için ne istiyorsa belediyeden her türlü talebine cevap vermişizdir. Hiçbir talebini geri çevirmemişizdir. Ne istiyorsa karşılamışızdır. Rafet Vergili hiçbir şey yapamıyorsa bile 100 sene sonraki üniversitenin durumu ile ilgili orada 4000 dönüm araziyi üniversite alanı ilan etmiştir, hiç kimseden çekinmeden, korkmadan.  Bunlarla karşılıklı ithamlarda bulunmamızın hiçbir anlamı yok. Biz iki medeni kişiysek otururuz, her şeyimizi ortaya koyarız, önce kendimizi bir anlatırız, Karabük’ün hamuru ile nasıl yoğurulduğumuzu.

Dün akşam yine ‘eveleyip geveliyor’ gibi bir laf etti, yakışmıyor da, ben sorduğum sorulara cevap istiyorum, onu televizyonlarda vermiyor. Onun her sorduğu soruya ben hiç yalansız cevap vereceğim, o da benim sorduğum sorulara inanıyorum ki cevap verecek veya veremediği zaman halk bunu yargılayacak.

Bir kere sen 15 Temmuz’dan sonra Facebook’taki sayfanda ve Google’daki geçmişini neden sildin, bunu bir anlat bunu bilelim.

İkincisi sen ‘Ben rektörüm.’ Diyorsun. Senin geçmişinde liseyi nerede okuduğun, sonra ne yaptığın, neyin profesörü olduğun, bunları da bir bilelim. Bunları bilmek Karabük’ün hakkı. Bunlara beraber sorup cevap verelim. Bunları karşılıklı konuşalım sonra Karabük’e neler yapılabilir, yapılan hataları, ‘Şurada şunu yanlış yaptın.’ dediği zaman gerçekten böyle bir tespiti varsa ben bunu kabul etmeyecek biri değilim. Ama her şeyi silip atması, televizyonlarda reklam filmi çevirmesi ona seçim kazandırmaz.” Diye konuştu.

GENİŞ KAPSAMLI CANLI YAYIN PROGRAMINDA TARTIŞALIM VE GERİSİNİ HALK KARAR VERSİN

Karabük belediye Başkanı Vergili “Ben diyorum ki bu şekilde beyanatlar vermeleri kaldıralım. Yine propagandalarımızı yapalım ama üç tane ciddi oturum yapalım. Bunu bütün canlı yayın yapan arkadaşlarımıza açık yapalım, Karabük’teki şu andaki internet siteleri, uyduda kanalı olan BRTV Televizyonuna bu imkanları sağlayalım. Karabük’te gerçekten gazetecilik sağlayan arkadaşlara da birer soru sorma hakkı verelim. Üç oturum yapalım, Karabük’te takdir etsin. Ben rektör olmamış olabilirim, profesör olmamış olabilirim. Ben ona çok büyük bir fırsat veriyorum, bundan daha büyük bir fırsat olmaz. Onun konuşma ve insanları ikna etme kabiliyeti çok daha yüksek olabilir. Bu pencerelerini kullan, Karabük’e ne kadar faydalı olacağını beraber görelim, hep beraber tartışalım. Bu fırsatı kaçırma. Mağdurlar yaratarak savunmaya çalışma, o mağdurlar kendi cevaplarını verir. Şunu da çok iyi bilsin. Ben lafı ne hakim karşısında ne savcılıkta eveler gevelerim. Bildiğim doğruların hepsini söylerim, hiç kimseden de çekinmem. Zamanı geldiğinde de onunla ilgili de konuşurum, hiç tereddüttü olmasın. Birbirimize karşılıklı böyle ithamlarda bulunacağımıza, gelelim televizyon huzurunda, canlı yayında konuşalım.” Dedi.

BURHANETTİN BEY KENDİNE GÜVENİYORSA ÇIKSIN KARŞIMA

Vergili “Kendine güvenen bu canlı yayın teklifini kabul eder. Proje tanıtım toplantısında şöyle bir şey konuştu: ’Biz milletvekilleriyle, il başkanımızla belediyeyi idare edeceğiz.’ Dedi. Benim belediye idareme milletvekilleri de karışamaz, il başkanı da karışamaz. Ama il başkanının bana partiyle ilgili bir talimatı varsa ona uyarım.

O kendine güveniyorsa, bu üç canlı yayının tarihlerini tespit ederiz, iki medeni kişi olarak, partilerimiz tespit eder. Organizasyonları yaparız. Her gün birbirimize bir şeyler söylememize de gerek kalmaz. Karabüklüler de kim neyi yapacak, kim neyi yapamayacak buna kara verir.” Dedi.

PARTİ TEŞKİLATLARIMIZ BİR ARAYA GELSİN CANLI YAYIN TARİHLERİNİ BELİRLESİN

O belediye başkanı arzusu yoktu, atanmış bir belediye başkanıydı. Çünkü ne yapacağını bilmiyor şu anda. ‘Ben onu yaptım, ben bunu yaptım.’ Demesin. O kadar basit işler var ki yapamadıkları. Bırakalım bunları. Karşılıklı birbirimize niye laf sallayalım. Buyursun gelsin, hemen teşkilatlarımız bir araya gelsin, canlı yayın tarihlerini tespit etsin. İkişer saatlik üç program yapalım, Karabük’te karar versin. Eğer her şeyi rektör yapmış oluyorsa, profesörler yapmış oluyorsa, bugün ilkokul mezunu Sabancı, nasıl SABANCI gibi bir şirketi kurdu dünya çapında? Bir KOÇ müessesesi nasıl kurulmuş? İş yapmanın akademik kariyerle bir alakası yoktur. İş yapmak, farklı bir vizyon işidir.

VERGİLİ CANLI YAYINDAN ENDİŞEM YOK

Burhanettin Uysal’ın olası böyle bir canlı yayında sizi zafiyete uğratabilir diye endişelenmiyor musunuz sorusuna Vergili şöyle cevap verdi;

“Olsun, siyaset bu. Gelsin desin ki, ‘Sen şunları yanlış yaptın, bunları yaptın.’ Bunları yüzüme söylesin kameralara değil. ‘Rafet Vergili, on yıldan bu tarafa hiçbir şey yapmamıştır diyor.’ Her gördüğün yolu Rafet Vergili yapmıştır, Karabük’te asfalt yoktu. Her kaldırımı, her bastığı yeri Rafet Vergili yapmış. Beğenmediğin yerler, eleştireceğin yerler olabilir. Ama bunu böyle söylediği zaman Burhanettin Bey’in seçim kazanma şansı diye bir şey olmaz.”

SEN 10 YIL BAŞKANLIKTA NE YAPTIN, SEN ÜÇ YILLIK MİLLETVEKİLLİĞİNDE NE YAPTIN TARTIŞMASI BİTMİYOR

Rafet Vergili 10 yıldır ne yapmış eleştirileri karşısında, siz de ona 3 yıllık vekilliğinde ne yapmış eleştirisini yapıyorsunuz diye hatırlatılınca VergiliEvet diyorum. Bende başarısız olduğu bir milletvekilliği geçirdi diyorum. Yurt dışında çalışmalar yapmış onu anlatıyor. Ben de yaptım. Beni de Brüksel’e yolladılar. FETÖ olaylarıyla ilgili, PKK ile ilgili bende Brüksel’de sunum yaptım. Bunlarda bir problem yok ki. O komisyonlarda çalışmış, ne yapmış?

Üniversite mahallesindeki üst geçitlerin bir asansörünü yaptırabilmiş mi Karayollarına? Şimdi koskoca üst geçidi yaptıracağım diye konuşuyor. Muhtar ondan kaç kez talep etti, bir asansör koydurabildi mi?

TOKİ’de indirim yapılması istekleri ile ilgili TOKİ Başkanıyla görüşebildi mi?

Kendisine soruyorum. Gökdere’deki dere ıslahı milletvekilliği döneminde başladı, bitti mi yani? Ben Devlet Su İşleri’ne iki üç tane çok ciddi dere ıslahı yaptırdım. İnsanların diyalogları, kurumlarla ilişkiler farklı bir şeydir. Bunları üstlenmek, yapmak farklı bir şeydir. Gelsin bunları televizyon kameraları karşısında konuşalım. Her kelimesinin altından bir yalancı ithamlarıyla konuşmasına gerek yok. Çünkü şu an bir panik içerisinde. Şaka maka çok fark yok aramızda anketlerde.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

BURHANETTİN UYSAL “ONUNLA HER TÜR CANLI YAYINA ÇIKARIM AMA…”

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a Vergili’nin canlı yayın teklifi soruldu ve “Rafet Vergili ‘cesareti varsa, kendine güveniyorsa benimle internet haber sitelerinin ve yerel tv kanalının canlı olarak yayınlayacağı bir oturuma çıksın.” Açıklamasına Uysal şu cevabı verdi;

“Cesareti varsa, kelimesini kabul etmiyorum, kendisine iade ediyorum. Rafet Bey ile her ortamda tartışmaktan, programa çıkmaktan şeref duyarım. Ben bir partinin mensubuyum, kendi başıma alikıran baş kesen değilim. Partimin ilgili kurullarından izin alarak, Rafet Bey’in karşısına çıkmaya hazır olduğumu da buradan belirtmek istiyorum.” Dedi.

 

RAFET VERGİLİ İLE RÖPORTAJBURHANETTİN UYSAL İLE RÖPORTAJ 

Yorumlar (0)
8
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74