VERGİLİ 'ŞARLATANCA ŞOV YAPIYOR'

AK Parti ve MHP'li Karabük Belediye Başkan adayları arasındaki sert düello devam ediyor. Bugün AK Parti İl Başkanlığı

Genel 02.03.2019, 22:39 02.03.2019, 22:39
22
VERGİLİ 'ŞARLATANCA ŞOV YAPIYOR'
banner36
AK Parti ve MHP'li Karabük Belediye Başkan adayları arasındaki sert düello devam ediyor. Bugün AK Parti İl Başkanlığı'nde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile birçok iddiayı daha ortaya atan Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal'a Vergili'nin cevabı gecikmedi. Vergili Uysal'a "Şarlatanca şov yapıyor" dedi.

Atanmış aday olarak hitap ettiği Uysal'ın bütün bu icraatları görmezden geldiğini söyleyen Vergili, "Elinde şöyle bir levha ile geziyor."Karabük Belediyesi'nin borcu şu kadardır" diye. Orada bu borcun 5 misli fazla para bile olsa burada bu borç gözükür. Asıl önemli "hadise ben onu yapacağım, ben bunu yapacağım" diyor. Şimdi sizin huzurlarınızda ve canlı yayında kendisine 2-3 tane soru yönelteceğim." dedi.

"Sen Allah'tan korkmadın mı?"

Temelden, kökten siyasete hazır olmayan bir adam kendini siyasete anca yapmış olduğu şovlar ile hazırlar diyen MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, "İyi hatırlayın, sürekli olarak "Türkiye'de ilk defa ay yıldızlı stadyum yaptık" diyordu. Üniversiteye stadyum yapmış, onun gibi levha ile gezmiyorum, atanmış adaya soruyorum. 20 trilyon liraya stadyum yaptın, çevre düzenlemesi ve ay yıldıza harcadığın para 9 trilyon. Toplam 29 trilyon lira para harcadığın stadyum kaydı. Tek bir iş yaptın ve stadyum kaydı. Tekrardan senin Milletvekilliğin döneminde şuan ki Rektör Bey o stadyumu kurtarmak için tam 20 trilyon lira para harcadı. Sen Allah'tan korkmadın mı?" ifadelerini kullandı.

"Şarlatan bir şekilde reklamını yaparken hiç Allah'tan korkmadın mı?"

Uysal'ın sürekli şov yaptığını vurgulayan Vergili, "Bu şovlar ile Milletvekili oldu. Biz onu Karabük'e hizmet edecek sandık. Kız Mehteran Takımı kurdun "Türkiye'de ilk" diye şovlara başladın. Mehteran ilahi müziklerin en üst seviyesidir. Mehteran çalmaya başladığı zaman yüz binlerce asker şehit olmaya gider ve mehteran abdestsiz yere basmaz. Arkasında 150 bin kişilik orduyu abdestsiz yere basmadan meydan savaşına kadar taşır. Kız Mehteran Takımı kurup ilahi müziğini şarlatan bir şekilde reklamını yaparken hiç Allah'tan korkmadın mı? Ben siyasetimde bir gün dahi yalan söylemedim, hiç birinizden bir oy alabilmek için yalan söylemedim, yapamayacağım hiçbir işi söylemedim.

Üç yıl süren Milletvekilliği döneminde Karabük için, Allah için ne yaptın? Karabük'ün hangi problemini çözdün? Şuradaki Doğum Hastanesinin yıkılmasını durduramaz mıydın? İhtisaslaşmış çok özel bir hastaneydi. Şuanda erken bir doğum olduğu zaman biz dostlarımıza Ankara'dan, Zonguldak'tan küvez arıyoruz. 3 yıllık Milletvekilliği döneminde elindeki böyle bir hastanenin yıkılmasını durdurmak için ne çaba sarf ettin?" dedi.

"Çift maaş almak için kanun tasarısını verdirtip geçiren sen değil misin?"

Vergili konuşmasına şöyle devam etti; "Yalnız Milletvekilliği döneminde çift maaş almak için kanun tasarısını verdirtip geçiren sen değil misin? Şimdi hem Milletvekili maaşı alıyorsun hem de üniversiteden maaş alıyorsun.

Dostlarım size de şunu söyleyeceğim:" Cenab'ı Allah bana görevim bittiği gün belediyenin bir tane toplu iğnesini yakamda oradan almamı bana nasip etmesin". Şimdi diyor ki yurt satmış, zarar etmiş. Ben vatandaş için her türlü zarara, her türlü kanunun önüne çıkmaya alnım açık bir şekilde hazırım. Sizin haklarınız için onur duyarım, 20 sene de hapis yatarım. Eğer kanunsa her attığım asfaltın sizden parasını almam lazım, her döşediğim su borusunun parasını sizden almam lazım, yine her yaptığım kaldırımın parasını sizden almam lazım. Hiç kimsede Allah korkusu yok mu? sizin cebinizde kaç kuruş varda ben bunların parasını sizden alacağım.

Yurt diyorsun. Devlet 100 liraya o çocuğu yatırıyor. 160 lirada burs veriyor. Ne kadar gariban çocuk varsa Kredi Yurtlar Kurumunda kalanlar onlardır. Zengin çocukları değil. Onların o yurtta kalabilmesi için ben o yurdu Kredi Yurtlar Kurumuna verdim, holdinglere peşkeş çekmedim. "

Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74